Giyilebilir teknoloji ürünlerinin zirve yaptığı 2015 yılında birçok marka kendi giyilebilir saat ve diğer giyilebilir ürünlerini piyasaya sürmeye başladı. Peki, bileğinizi...

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin zirve yaptığı 2015 yılında birçok marka kendi giyilebilir saat ve diğer giyilebilir ürünlerini piyasaya sürmeye başladı. Peki, bileğinizi dokunmatik ekrana dönüştüren bir teknoloji olsa nasıl olurdu acaba?  Bluetooth üzerinden telefonun uzun görüntüsünün bilginize yansıdığını hayal edebiliyor musunuz?  Çoğu kişi için hayal gibi görünen cricket adli bileklik teknolojisi Paris merkezli bir tasarım firmasının deneme aşamasındaki ürünü.

Bir projeksiyon gibi işlev gören teknolojik ürün, akıllı telefonun ekran görüntüsünü kullanıcının bileğine yansıtarak telefona dokunmadan tüm işlemlerin kolaylıkla yapılabilmesini sağlıyor. Bu şekilde mail okumak, mesaj yazmak, müzik dinlemek ya da haritaya bakmak için telefondan bağımsız şekilde çalışabilmek mümkün oluyor.

Şu an için Android sistemi üzerinde beta aşamasında olan ürünün prototipinin üretimi için firmanın bağış topladığı ve toplamda 1 milyon Euro’ya ihtiyacı olan firma, şu ana kadar %15 oranında bağış topladı. Bluetooth teknolojisini de içeren cihazın, titreşim özelliklerinin yanı sıra piyasaya farklı renklerde sürülmesi planlanıyor. Bu cihaz ile ilerleyen yıllarda başlangıçta Android telefonlu kullanıcıların bileklerinden tüm gerekli işlemlerini yapabildiğini görmek mümkün olacağa benziyor.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!