Yeşil kahve nedir diye soracak olursanız bildiğimiz kahvenin ham halidir. Genellikle zayıflama yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yeşil çay kullanımıdır...

Yeşil kahve nedir diye soracak olursanız bildiğimiz kahvenin ham halidir. Genellikle zayıflama yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yeşil çay kullanımıdır. Ancak yeşil kahvenin faydaları zayıflama konusunda oldukça ağır basıyor. Yeşil kahvenin bildiğimiz diğer kahveden farkı kavrulma gibi herhangi bir işlem görmemesidir, bu sebeple yararlı özelliklerini kaybetmez. Yeşil Kahvenin faydalarından bahsedecek olursak öncelikle normal kahve ile kıyaslandığı zaman vücudunuzda ki yağı yakma etkisi çok daha fazladır. Ancak yeşil kahvenin tek başına zayıflatmaya etkisi bulunmadığını ve diğer egzersizleri uygulayarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin içeriğinde ki klorojenik asit sebebi ile yağ yakma özelliği bulunmaktadır. Zayıflama yöntemleri içerisinde yağ yakmaya yönelik içecekler içerisinde çok büyük önem taşır. Yeşil kahve kafein oranı olarak oldukça azdır. Ayrıca yeşil kahve metabolizmayı hızlandırmak adına yardımcı bir içecektir. Bu konuda daha etkili sonuçlar almak için yeşil kahve tüketiminden yaklaşık 20 dakika sonra herhangi bir form çayı içmeniz çok sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Yeşil kahvenin kafein oranı kavrulmuş kahveye nazaran çok daha azdır.

İçerisinde çok fazla Antioksidan barındırır.

Vücuda verdiği enerji sayesinde yorgunluk, halsizlik durumlarını kaldırır.

Bağışıklık sistemini destekleyerek oldukça güçlendirir.

Kan şekerini düzenler.

Yeşil Kahvenin Zayıflamaya Etkisi

Yeşil Kahvenin Zayıflamaya Etkisi

Yeşil kahve zayıflatır mı ? Yukarıda da belirttiğimiz gibi Yeşil kahvenin tek başına zayıflatmasını beklemek yanlış olur. Ancak zayıflamaya en büyük katkısı kavrulmadığı için içerisindeki melanoidler denilen antioksidanların etkilerini koruması sebebi ile metabolizmayı hızlandırıyor ve bu sayede kalori yakma miktarı çok fazla olacağından fazla kiloları vermeyide hızlandırır. Aynı zaman da vücudunuz da kalorilerin depolanmasına engel olur.

Fakat ben yeşil kahve içtim ama zayıflayamıyorum gibi düşünceniz varsa bilmeniz gereken en önemli konu yeşil kahvenin zayıflamaya etkisi bünye ye göre değişiklik göstermektedir. Sebebi ise yeşil kahve tamamiyle metabolizmaya etki etttiği için metabolizmanın çalışma hızı kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Diğer bir sebebi ise beslenme alışkanlığınız ve metabolizmanın düzenli çalışmasını etkileyen bir rahatsızlığın olması kilo verme sürecini zorlaştırır.

Yeşil Kahve Nereden Temin Edilir ?

Yeşil Kahve Nereden Temin Edilir ?

Önerimiz hazır olarak kullanmamanızdır. Yani herhangi bir aktara giderek yeşil kahve çekirdeği temin edip kendiniz çekerek kullanmanız daha doğal olacaktır. Ancak buna vaktiniz yok ise internette ve birçok bitkisel ürün satışı yapan gıda marketlerinde yeşil kahve zayıflatıcı hapı ve diğer bir adıyla yeşil kahve tozu olarak satılmaktadır.

Yeşil Kahvenin Hazırlanışı

Yeşil kahvenin hazırlanması bildiğimiz türk kahvesinin pişirilmesinden hiçbir farkı yoktur. Kahve yapmayı bilmiyorsanız Türk Kahvesi Nasıl Yapılır isimli konumuzu inceleyebilirsiniz. Kısaca tarif etmek gerekirse cezve içerisine 1 fincan su koyun ve 1 tatlı kaşığı ölçüsünde yeşil kahve koyarak pişirin. Sıcak olarak türketilmesi tavsiye olunur. Yeşil kahve tüketimini çok fazla yapmayın! İdeal olan günde 2 seferdir. Ve özellikle yeşil kahve tüketimini yemek yemeden 30 dakika önce tüketmeniz daha faydalı olacaktır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!