Sabahları uyandıktan sonra aç karnına 4 bardak su tüketmeniz gerekmektedir. 4 su bardağı içemiyorsanız bunu zamana yayarak 4 bardağa çıkarmanız gerekmektedir.

Suyu içtikten sonra 45 dakika yemek yememeli ve başka bir şey de içmemelisiniz. Her öğünden sonra 2 saat dolmadan bir içmemeli ve yememelisiniz. Sabahları su içmeniz sizi motive edecektir.

1) İştahınızı azaltır

Sabahları uyandığımızda genellikle bir çoğumuz aç bir şekilde uyanırız. İşte buna bir son vermek için sabahları aç karnına bir bardak su içmeli  kahvaltıya öyle oturmalıyız. Bu iştahımızın azalmasına daha sağlıklı bir kahvaltı imkanı sağlayacaktır.

2) Metabolizmayı hızlandırır

Sabah uyandığımızda bir bardak su içmek 90 dakika içinde metabolizmamızı %24 hızlandırdığını kanıtlamıştır. Su içmek sadece iştahınızı azaltmaya değil sindirim konusunda da yardımcı olacaktır.

3) Nemlendirir

Gece uyuduğunuzda, özellikle akşam yediğiniz yemekler tuzlu ise sizin susamanıza sebep olacaktır. Bunun için uyandığınızda büyük bir bardak su içerseniz bu vücudunuzun nemlenmesine, kas ve kan hücrelerinizin oluşmasına oksijenin vücutta hızlanmasına yardımcı olacaktır.

4) Vücudu temizler

Böbreklerimiz yeterli su içtiğimizde düzgün çalışır, sabahları su içtiğimizde vücudumuz toksinleri ve kirleri böbrekler yardımıyla süzerek dışarı atar. Suyun temizleme yeteneğini arttırmak için suyunuza limon ekleyebilirsiniz. Limon çok iyi doğal idrar sökücüdür. Bu şekilde enzim fonksiyonlarına ve vücudun temizlenmesine yardımcı olur.

5) Beyin fonksiyonlarını destekler

Beynimizin %75’i sudan oluşuyor. Susuz kalındığında beynimiz yakıtı bitti bitecek durumda olan araç gibi olacaktır. Kendinizi yorgun hisseder ve bitkin düşersiniz. Beyin fonksiyonlarını arttırmak ve beyin fonksiyonlarını çalıştırmak için su gereklidir.

6) Güçlü bağışıklık sistemi

Sürekli hastalanan insan yeterince su içmeyen insandır. Su içmek lenf sisteminin sağlıklı çalışmasını, vücudumuzun da enfeksiyonlarla savaşmasını sağlar.

Vücudumuzun %70’i su olduğu için susuz kalan vücut çalışmaz enfeksiyonlar ile savaşamaz ve hastalıklara yenik düşersiniz, bu yüzden yeteri kadar su için!


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!