İstenmeyen kilolar ile birçoğumuzun başı dertte. Güzelliğimizi ve fiziğimizi son derece etkileyen fazla kilolardan kurtulmak için diyet programları ve çeşitli egzersizlerle ...

İstenmeyen kilolar ile birçoğumuzun başı dertte. Güzelliğimizi ve fiziğimizi son derece etkileyen fazla kilolardan kurtulmak için diyet programları ve çeşitli egzersizlerle kurtulmaya çalışmanın yanı sıra, mümkün olduğunca yemek yemeyi de azaltmaya çalışıyoruz. Ancak tek başına yemek yemeyi azaltmak da yeterli olmayabiliyor. Yemek yerken ne yediğimize, nasıl beslendiğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle bazı içecek ve tatlılar aşırı derecede kilo yapıp özellikle göbek bölgesinin yağlanmasına neden olmakta. Ama dilerseniz kilo aldırmayan içecek ve tatlılarla da formunuzu koruyabilir, kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz.

Kilo Aldırmayan İçecekler Nelerdir?

Kilo Aldırmayan İçecekler Nelerdir?

Öncelikle asitli ve tatlandırıcı içeren içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Gün içerisinde bol miktarda su içmeli ve bunu bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Günde yaklaşık 2 litre su içmeniz sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Eğer kahve seven ve sık tüketen biriyseniz mümkün olduğunca az şekerli ve hatta şekersiz içmelisiniz. Eğer sütlü kahve içmek isterseniz de hazır süt tozu kullanmak yerine light süt kullanmanız yararlı olacaktır.

Bunun dışında şeker içermeyen diyet ürünleri az da olsa içebilirsiniz. En çok tüketmeniz gereken ise yeşil çay olmalı. Günde 3-4 fincan şekersiz yeşil çay içebilirsiniz. Yeşil çayı demleme usulü yaparsanız ve az miktar limonla içerseniz daha çok fayda görürsünüz. Yeşil çayın yanı sıra çok abartmamak koşuluyla her türden bitki ve meyve çaylarını şekersiz bir şekilde içmeniz kilonuzu etkilemeyecektir.

Kilo Aldırmayan Az Kalorili Tatlılar?

Kilo Aldırmayan Az Kalorili Tatlılar?

Kilonuzu muhafaza etmek için özellikle baklava, tulumba gibi hem hamurlu hem de şerbetli tatlılardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Az miktarda sütlü tatlılardan yiyebilirsiniz. Ayrıca tatlı krizleriniz bastırmak için kakao oranı en az %70 olan bitter çikolatalardan yiyebilirsiniz.

Ayrıca tatlı olarak meyveleri de yoğurtla karıştırıp yiyebilirsiniz. Mesela 1 kase light yoğurt içerisine kayısı, şeftali, çilek gibi mevsime göre meyvelerden doğrayarak beraber tüketebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!