Tüm kadınların en çok istediği ve özenerek bakımını yaptığı saçlarının hızlı uzamasıdır. Tam bu noktada aslında çok duyulmayan ancak çok etkili olan entele yağından

Tüm kadınların en çok istediği ve özenerek bakımını yaptığı saçlarının hızlı uzamasıdır. Tam bu noktada aslında çok duyulmayan ancak çok etkili olan entele yağından bahsedeceğiz. Hindistan da yetiştirilen ve dünyanın hiçbir yerinde yetişmeyen entele otundan elde edilir. entele yağı faydaları konusunda birçok yorum vardır ancak saç konusunda tam bir şifa kaynağıdır. Bu yağın diğer zararlı yağlar gibi satışının durdurulduğu söylentileri olsa da hala aktarlarda aktif bir şekilde satılmaya devam ediyor.

Entele Yağı Faydaları

Entele Yağı  Faydaları

Entele yağı saçların hızlı uzamasını sağlar. Hatta entele yağı kullananlar saçlarının 1 haftada 5 cm e kadar uzadığını belirtmiş.

Saçların dökülmesini durdurur.

Saçlara parlaklık verir ve saçın dolgun görünmesini sağlar.

Saçlardaki kırıkları onarmak için mükemmel bir üründür.

Saçların yıpranmasına engel olur ayrıca yıpranmayı onarıcı özelliği vardır.

Saçları parlatır.

Saçların yumuşak olmasını sağlayarak ipeksi bir dokunuş hissi verir.

Saç dökülmesini engellediği için saçların gürleşmesini sağlar.

Entele Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Entele Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Sinemaki Kürü

Entele Yağı

Zeytinyağı

Hint Yağı

Susam Yağı

Yukarıdaki malzemeleri bir daha tekrar kullanmayacağınız bir kap içerisine aktarın. Tercihen plastik bardak kullanmanızı öneriyoruz. Yeterli miktarlarda bir kap içerisine aktardıktan sonra iyice karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayarak durulayın.

Entele yağı maskesi içerisine isteğe göre 1 çay kaşığı bal ilavesi yapabilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!