Avrupa Birliği Meclisi Başkanı Martin Schulz Londra'daydı ve London School of Economics'te konuştu. Schulz "daimi birlikten ayrılma konusunu gündeme taşıyan İngiltere sabrımızı sınıyor" diye konuştu.

"İNGİLTERE SABRIMIZI SINIYOR"

Schulz, İngiltere'de devam eden ülkenin Avrupa Birliği'nden kalıp kalmaması gerektiğine konusunda tartışmaları değerlendirdi. Schulz "daimi birlikten ayrılma konusunu gündeme taşıyan İngiltere sabrımızı sınıyor" diye konuştu. Schulz ayrı olarak "bir hayli arkadaşım açıktan olmasa da kapalı kapılar ardında yeter artık birlikten çıkacaklarsa çıksınlar diyor" şeklinde konuştu.

İNGİLTERE'DE 1 MİLYON POLONYALI ÇALIŞIYOR

Avrupa Birliği içerisinde kalıp kalmamayı halk oyuna sunacak olan İngiltere'de AB yurttaşı işçilere ödenen sosyal yardımların dört sene müddetle kesilmesi tartışması Polonya'da kaygıya sebep olmuştu. Hali hazırda Ada ülkesinde 1 milyon Polonya yurttaşı çalışıyor.

"KAYGIYA MAHAL YOK"

Cameron Polonya'da Başbakan Beata Szydlo'nun yanısıra iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi öncüsü Jaroslaw Kaczynski ile de bir araya geldi. Kaczynski müzakere sonrasında "kaygıya mahal yok" diye konuştu:

"ÖDEME SÜRECEK"

"Polonya ve Polonyalılar buradan da kazançlı çıktı. Kaygıya gerek yok. Şu anda İngitere'de bulunanlar tümüyle emin olabilir. Burada çocukları olanlar da ödenek almaya devam edecek. Bir takım tertip etmeler yapılacak belki fakat yeniden de ödeme sürecek."

Polonya'nın hemen peşinden Danimarka'ya geçen Cameron burada da Başbakan Lars Loekke Rasmussen ile biraraya geldi. Avrupa Birliği'ne İngiltere benzeri sual işaretleriyle yaklaşan Rasmussen ile Cameron görüşmesinde masada ticari ilişkilerin yanı Bsıra, İngiltere'nin AB azalığına devam edip etmeyeceği de bulunuyordu. Danimarka'nın AB tarafından hazırlanan öneriye sıcak baktığı biliniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları