Nişan, düğün, kokteyl, toplantı, yılbaşı gibi özel günlerde özellikle şık olmak isteriz. Abiye kıyafetlerle katılınması gereken ortamlarda kendimizi güzel ve şık hissetmek için...

Nişan, düğün, kokteyl, toplantı, yılbaşı gibi özel günlerde özellikle şık olmak isteriz. Abiye kıyafetlerle katılınması gereken ortamlarda kendimizi güzel ve şık hissetmek için uygulamamız gereken bazı temel kurallar söz konusu, yazımızda sizleri abiye kıyafet seçmenin incelikleri konusunda aydınlatmaya çalışacağız.

2016 moda abiye elbise modelleri veya  başka abiyeler arasından seçim yapmaya çalışırken vücut biçiminize uygun modeller seçmenin yanısıra elbisenin kumaş cinsine de özen göstermek gerekiyor. Düğün ve nişanlar için saten ve polyester kumaşlar uygunken, yemek ve toplantı gibi davetler için saten veya şifon ipek türü kumaşlar tavsiye ediliyor. 2016 abiye kıyafet modelleri yaz mevsimi için sarı, açık yeşil, kırmızı, beyaz ve canlı pembe gibi renklerle geliyor. Bunun dışında abiye kıyafetler için her zaman moda olan dore, siyah, platin ve neon renklerini veya iddialı mavilerle turkuazları tercih edebilirsiniz.

Vücut biçiminize uygun seçimler yapmanız da abiye kıyafetlerin üzerinizde daha güzel durmasını sağlayacaktır. İşin uzmanları ince belli, geniş kalçalı ve iri göğüslü bayanlar için bele oturan balık abiye modellerini veya basene kadar oturup daha sonrası kabarık olan elbiseleri öneriyorlar. Beliniz ince, kalçalarınız iri ve basenleriniz dolgunsa ve dar omuzlara sahipseniz bedeninizin üst tarafını geniş, basenleri dar gösterecek abiye elbise modellerine yönelmelisiniz. Boynunuz kalın ve kısa ve omuzlarınız da genişse, kalın belli ve dar kalçalı bir fiziğe sahipseniz abiye kıyafetlerinizi seçerken boyun bölgenizi açıkta bırakarak daha zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Şık bir abiye elbiseyle katılmak istediğiniz nişan, düğün veya başka bir toplantı açık havada geçecekse koyu renkli bir kıyafet seçip şık aksesuarlarla tamamlamanız, kapalı alanlardaki bu tip etkinlikler için ise açık renkli ve daha sade modelleri tercih etmeniz uygun oalcaktır. Işıklı ortamlar için ise 2016 abiye elbise modelleri içinden de seçebileceğiniz yine koyu renkli bir kıyafete ve şık takılara yönelmelisiniz.

Değişik tasarımlara sahip olan abiye kıyafetler içinden neredeyse bütün zamanların modası olan askılı veya straples kesimli tasarımları; geometrik kesimli ya da bir omuzu açıkta bırakan modelleri seçebilirsiniz. Fiziğinizin güzel yönlerini abartıya kaçmadan vurgulayabilir, ışıltılı taşlar ve payetler gibi detayları olan modellere yönelebilirsiniz. Danteller, şeffaf bölümler, drape ve fırfırların kullanıldığı abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz abiye modeli vücudunuzla bütünleşmeli, yakışmalı ve zevkinizi yansıtmalıdır. Öte yandan, fazla dökümlü olmayan zarif bir siyah elbise ayrıntılarla uğraşmak istemeyenler için uygun bir seçenektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları