Nişan Tepsisini eğer bölüm bölüm düşünürsek bir çok bölüme ayırmalıyız çünkü çeşitliliği çok yüksek bir bölümdür.

Nişan Tepsisini eğer bölüm bölüm düşünürsek bir çok bölüme ayırmalıyız çünkü çeşitliliği çok yüksek bir bölümdür. Gümüş taşlı incili ve bazen de tıpkı Söz Tepsisi gibi ahşap tepsiler olarak kullanılabilir. Önemli olan düzenlenen törene uygun ve olabildiğince ilgi çekici olmalıdır.

Nişan Tepsileri artık neredeyse çoğu gümüşçü de ön saflar da yerini almış duruma gelmiş ve vitrinler de sergilenerek müşteri çekmek için kullanılır hale gelmiştir. Bu tepsiler hediyelik eşya ve süs eşyası satan mağazalardan temin edilebilir. Ayrıca günümüz de gelişim de olan internet üzerinden sipariş ile de temin edilebilir. Böylelikle bir çok örneğe göz gezdirmiş ve fikir edinmiş olursunuz.

Nişan Tepsileri tüm detayları ile komplike bir yapı sergilemelidir çünkü karmaşık ve dağınık bir görüntü bu güzel merasimler de çekilecek olan fotoğraflar da görünsün istemeyiz. Bu uyum tepsinin üzerin de ki platforma yerleştirilecek kurumuş çiçekler yastık vs. eklenecek olan tüm süslerin renksel ve biçimsel olarak uyumu çok çok önemlidir. 

Nişan Tepsilerin de genellikle  makas kurdele ,yüzük ve makasın yanına inci taşları, saten, kuş, yastık , araba, ev figürleri eklenir . Bazen ise şık bir kesme bardakta su eklendiği de görülür. Ayrıca makasın üzerine sim ve ya süslü taşlar eklendiği de görülmektedir. Böylece yılarca saklanacak ve sergilenecek bir anı oluşturulur. Günden aya aydan yıla saklanması için ise bunların silikon yardımıyla birbirine bağlandığı da görülmektedir. Kullanılan renkler genellikle metalik gri rengindedir. Ve kombin bu şekilde tamamlanır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!