Star Wars hakkında bilinmeyen şaşırtıcı gerçekler
Star Wars günümüze kadar çekilmiş en etkili film serileri arasında gösterilmekle birlikte, bu türde çekilen bir çok filme de ilham kaynağı olmuş durumda. İşte tutkunları tarafından bile az bilinen ilginç "Star Wars gerçekleri"

1. Dart Vader'ı 3 farklı aktör canlandırdı

Dart Vader'ı 3 farklı aktör canlandırdı

Filmin önemli karakterlerinden biri olan Dart Vader'ı 3 farklı aktör aynı anda canlandırıyordu. James Earl Jones karakteri seslendirdi. Sebastian Shaw Dart Vader'ın yüzü oldu. David Prowse ise Dart Vader'ın vücudunu canlandırdı. 

2. Muppet Show'dan Star Wars'a

Muppet Show'dan Star Wars'a

Star Wars'da Yoda karakterini seslendiren Frank Oz, aynı zamanda Muppet Show'da Miss Piggy karakterini de seslendirmişti. 

3. İsmi aslında sandığımızdan çok farklıydı

İsmi aslında sandığımızdan çok farklıydı

Star Wars'ın ilk filmi için düşünülen isim "Adventures of Luke Starkiller as taken from the Journal of the Whills, Saga I: The Star Wars" idi. Ancak bu ismin çok uzun olacağına kanaat getiren yapımcılar filmin ismini Star Wars olarak kısalttılar.

4. Başarının bedeli

Başarının bedeli

George Lucas Star Wars serisinin çekimleri esnasında yüksek tansiyon hastası oldu. Bunun yanında çekimlerin ardından uzun süre tükenmişlik sendromu yaşadı. 

5. Chewbacca

Chewbacca

Chewbacca karakterini canlandıran aktör Peter Mayhew'in boyu 2.2 metredir

6. Jabba'nın kuklacıları

Jabba'nın kuklacıları

Jabba The Hut karakteri için hazırlanan kuklayı aynı anda 10 kuklacı her iki ellerini de kullanarak idare edebiliyorlardı. 

7. Chewbacca'nın ilham kaynağı

Chewbacca'nın ilham kaynağı

Chewbacca karakterine ilham veren George Lucas'ın köpeği Indiana'ydı. Indiana aynı zamanda Indiana Jones'a da ilham kaynağı olmuştu.

8. Müziği de efsane oldu

Müziği de efsane oldu

Filmin müziklerini yapan Joh Williams en iyi film müzikleri dalında oskara layık görüldü. Filmin müzikleri daha sonra Amerikan film endüstrisinde gelmiş geçmiş en iyi film müziği olarak da kabul gördü. 

9. Yayın Tarihleri

Yayın Tarihleri

Tüm Star Wars filmleri Amerika'da George Lucas'ın doğum gününden tam 1 hafta sonra yayınlandı

10. Oyuncakları da rekor kırdı

Oyuncakları da rekor kırdı

Star Wars oyuncakları da tıpkı filmi gibi kırılması güç bir rekora imza attı. Sadece 1978 ve 1986 yılları arasında yaklaşık 250 milyon Star Wars oyuncağı satıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları