Simpson Ailesinin Bilinmeyen Yönleri
26. sezonu ile oldukça uzun soluklu olan, sadece Amerika’da değil ülkemizde de oldukça sevilen The Simpsons, alıştığımızdan çok farklı bir aile yaşantısını konu ediniyor. Zaman zaman eleştiri sınırlarını zorlayan ve çoğu bölümde ironik yaklaşımları ile bir soruna değinip çeşitli dokundurmalar yapan dizide aileyi oluşturan her bir üyenin kendine özgü farklı özellikleri de var.

1. Homer Simpson

Homer Simpson

Cüssesine göre hayli yumuşak bir kalbe sahip olan Homer’ın en büyük özelliği yemek yemeye olan düşkünlüğü. Her ne kadar yaşayamadığı şeylerin pişmanlıklarını duysa, zaman zaman daha farklı bir hayat arzulasa da Homer aslında ailesine ve eşi Marge’a oldukça düşkün birisi. İçindeki çocuğu hiç öldürmemesi, saflığı ve temizliği, zaman zaman cin fikirlerle dolu olması ve bunu daha çok kendisine oldukça büyük bir sabır gösteren komşusu Ned Flanders üzerinde uygulaması, uyumayı sevmesi, çoğu bölümde değinilen kiloları, iyi bir baba olmamasına rağmen içinde gizlediği iyi yanı Homerın diğer özellikleri arasında sayılabilir.

2. Marge Simpson

Marge Simpson

Dizinin en güçlü karakteri. Kimi zaman bir ev hanımı olarak karşımıza çıkan Marge eğer ailesi tehlikedeyse gözü pek bir maceraperest oluveriyor. Her ne kadar bazı bölümlerde geçmişe dair pişmanlıklarını, Homer ile ilgili hayal kırıklıklarını izlesek de aslında kocasına hala ilk günkü gibi aşık. Eğer böyle olmasa Homer karakterine dayanması zor görünüyor. Aslında Marge aile içinde bir denge unsuru. Bart’ın yaramazlıklarını, kocasının yanlışlarını, Lisa’nın dengesizliklerini hep o absurde ediyor. Okul biter bitmez evlenmesi ve çocuk sahibi olması hayallerinden vazgeçmesine neden olmuş; ama içindeki geleceğe dair ümidi hiçbir zaman öldürememiş.

3. Lisa Simpson

Lisa Simpson

Simpson ailesindeki en entelektüel kişi. Öne çıkan yanları vejetaryen olması, sürekli kitap okuması, okul birincilikleri, çalışkanlığı ve tabii bu arada yalnızlığı. Kolay arkadaş edinemeyen bir kişi; bunda ilginç yapısının ve dünyayı farklı algılayışının da payı büyük. Dünyada olup bitenlerle ilgilenen ve yaşanan haksızlıklara sessiz kalamayan Lisa, çoğu bölümde bir sosyal projenin içinde yer alıyor. Yazar iletmek istediği mesajı daha çok onun ağzından vererek, Lisa’ya bu anlamda bir misyon da yüklemiş. Annesini çok seven Lisa içten içe ileride onun gibi bir hayat sürmekten korkmuyor da değil.

4. Bart Simpson

Bart Simpson

Evin yaramaz üyesi. Yaramazlıkları bütün kasabada ün salmış kişi. Millhouse’un en iyi arkadaşı, bir anlamda idolü. Aptal olduğu için değil sadece tercih etmediği için ders çalışmayan Bart, çoğu bölümde yarattığı sorunlar, kardeşi ile olan itişmeleri, Homer’la problemleri ile öne çıkıyor. Çılgın bir karakteri var ve geleceği pek de parlak değil. Bunu geleceğe gidilen bölümlerden anlıyoruz. Bahsedilen partlardan gördüğümüz kadarıyla Bart, ileride işsiz, boşanmış ve iki çocuğa sahip, çeşitli saçmalıklar yapan ve 10 yaşındaki ruh halini devam ettiren bir yetişkin olacak.

5. Maggie Simpson

Maggie Simpson

Ailenin en genç üyesi. Onu daha çok ağzında “cuf cuf” emdiği emziği ile hatırlıyoruz. Çok az bölümde başrol kapan Maggie filmin pasif karakterlerinden biri olmasının yanında, Marge’ın anneliğini vurgulaması, Bart’ın içindeki ağabeylik duygusunu tetiklemesi bakımından önemli. Onlarca sezondur hala bebek kalan ve ağzından kelime çıkmayan Maggie hakkında bir bölümde ileride ünlü bir Rock yıldızı olacağı söyleniyor. Komik olan şu ki bu bölümlerde büyümüş ve bir genç kız olmuş olan Maggie’nin hala konuşturulmuyor olması.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları