Ortamlarda Sizi Biraz Daha Zeki Gösterebilecek 10 İlginç Gerçek
Arkadaş ortamında kendinizi ezik hissediyorsanız bu liste sizin işinizi görebilir. Bu liste sayesinde arkadaşlarınızı şaşırtabilecek ve zeki gözükebileceksiniz.

1. Altın Rezervi

Altın Rezervi

Amerika’daki altın rezervlerinin büyük bir kısmının Fort Knox’da bulunduğu düşünülmesine rağmen aslında altın rezervleri Federal Reserve Vault’ta bulunmaktadır ve altınların çoğu da Amerika’ya değil yabancı ülkelere aittir.

2. Alüminyum Folyo

Alüminyum Folyo

19.yüzyılın sonuna  kadar alüminyum folyo sadece diş dolgularında kullanılmaktaydı.

3. Süngerimsi Uzuvlar

Süngerimsi Uzuvlar

Penisin içinde kemik yoktur fakar süngerimsi bir kıkırdak madde vardır ve sert bir darbe alırsa kemik gibi kırılabilmektedir ve ancak cerrahi müdahele ile düzelebilmektedir.

4. Fareli Köyün Kavalcısı

Fareli Köyün Kavalcısı

Herkes bu masalı bilir fakat bu masalda anlatılan olaylar tamamen gerçektir. Almanya’da Hamelin’de 26 Haziran 1284 tarihinde kavalcı köyü farelerden kurtarır fakat karşılığında çocukları ister. Herkes şaka yaptığını sanar ve kabul eder. Bir daha çocukları gören olmaz. Medyumlar köyün kenarındaki ormanda çocukların ruhları olduğunu söylemektedirler.

5. 3 Kral

3 Kral

İncil’de bahsedilen 3 kral, protestanların ve katoliklerin kitaplarında farklı anlatılmaktadır.

6. Bir Yemek Olarak Köpek

Bir Yemek Olarak Köpek

Köpeğin sadece Güney Kore’liler tarafından yenildiği düşünülse de Çin, Vietnam, Nijerya, Tonga, Japonya, Tayvan, Hindistan ve İsviçre’de de yenilmektedir.

7. Ghandi

Ghandi

Aslında Ghandi her zaman barış yanlısı bir insan değildi. Boer, Zulu ve 1. Dünya Savaşı’nda gönüllü olarak orduya katılıp savaşmıştır. Siyahi insanlar üzerine söylediği onur kırıcı sözleride vardır...

8. Cüzzam

Cüzzam

Cüzzam sanıldığı gibi etin çürümesine ve uzuvların kopmasında neden olmaz. Sadece sinir uçların uyuşmasına ve deride izler oluşmasına neden olur. Sinirler uyuştuğu için hastalar fark etmeden kendini yaralayabilmektedir.

9. Antibiyotik ve Alkol

Antibiyotik ve Alkol

Aslında yüzlerce antibiyotikten sadece 5 tanesi alkol ile alındığında istenmeyen etkiler göstermektedir. Bu söylentinin olma sebebi ise insanların hastayken alkol alıp seks yapıp, hastalığını başkalarına bulaştırmalarını engellemektir.

10. Kanlı Et

Kanlı Et

Aslında pişmiş ette gördüğümüz ve kan sandığımız şey kan değil, su ve miyoglobin adlı bir proteinin bileşimidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları