Her Genç Kızın Bilmesi Gereken 16 Güzellik Sırrı
Her Genç Kızın Bilmesi Gereken 16 Güzellik Sırrı

1. Fondöten Kullanmayın

Fondöten Kullanmayın

Eğer cilt tipi akneliyse ya da yüzde sivilce çıktığı zaman genel olarak fondötenle bu kusurları kapatmaya çalışmak sanılanın aksine çok yanlıştır. Fondöten 30 yaş üstü kadınlar içindir. Fondöten doğal güzelliğinizi kapatır ve genç kız cildindeki fondöten son derece yapay görünür. Bunun yerine ciltteki lekeleri gizlemek için kapatıcı kullanmayı tercih edin. Yüzünüze kapatıcıyı uyguladıktan sonra hafif bir şekilde pudra uygulayın.

2. Kapatıcıyı ufak bir dokunuşla kullanın, yüzünüze yaymayın

Kapatıcıyı ufak bir dokunuşla kullanın, yüzünüze yaymayın

Kapatıcıyı uygularken sorunlu bölgelerinizin üstüne orta parmağınızla hafifçe dokundurun. Kapatıcıyı yüzünüze yaymaktan çekinin.

3. Gözlerinizle ya da dudaklarınızla oynayın, ikisiyle birden değil

Gözlerinizle ya da dudaklarınızla oynayın, ikisiyle birden değil

Eğer ağır bir göz makyajınız varsa hafif bir dudak parlatıcısı ya da çok açık pembe tonlarında rujlar tercih edin. Koyu renk ruj sürmeyi sevenlerdenseniz yüzünüzün diğer bölgelerine çok hafif makyaj uygulayın, gözlerinize sadece maskara çekin ve açık tonlarda bir far tercih edin.

Ve asla, dudaklarınıza kullandığınız rujdan daha koyu tonda bir dudak kalemi uygulamayın. Açık pembe tonlarında rujlar tercih edin.

4. Daha az daha fazladır

Daha az daha fazladır

Yaşıtlarınızın hiç makyaj yapmanda nasıl bu kadar güzel gözüktüğünü merak ettiniz mi? Kaç yaşında olursanız olun, çok fazla makyaj her zaman için sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Eğer her gün fondöten, pudra, allık, eyeliner, maskara, far, dudak kalemi ve ruj kullanıyorsanız makyajı abartıyorsunuz demektir. Unutmayın; tüm ihtiyacınız olan harika bir maskara, lekeler için kapatıcı ve parlatıcı bir ruj. Kış mevsiminde bu günlük makyajınıza hafif bir allık ekleyebilirsiniz.

5. Doğal saç her zaman daha çekicidir

Doğal saç her zaman daha çekicidir

Eğer çok koyu bir saç renginiz varsa saçlarınızın arasına koyu tonlar attırarak ya da açık tonlar uygulayarak saçınızı renklendirin. Sarışınsanız saçlarınızın yüzünüzü çevreleyen kısmına sarı tonları attırarak canlı bir görünüm kazandırın. Bir çok genç kızın yaptığının aksine saçlarınızın arasına birden fazla ton attırmaktan kaçının. Bu tarz modeller size trend sahibi bir görünüm kazandırmaz, aksine bayağı bir görünüme sahip olursunuz.

Doğal saç renginizden vazgeçmeyin.

6. Vazelin en yakın arkadaşınız

Vazelin en yakın arkadaşınız

Vazelin ucuz ve harika bir göz makyajı çıkarıcısıdır. Vazelin ayrıca çatlamış ya da pullanma özelliği gösteren dudaklar için de birebirdir. Bir tutam vazelini diş fırçasının üzerine sürün ve dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Fazlalıkları bir mendil yardımıyla temizleyin. Dudaklarınız yumuşak ve pürüssüz olacak.

7. Katlı kesim saç modelleri her zaman için doğru seçimdir

Katlı kesim saç modelleri her zaman için doğru seçimdir

İnce telli saçları daha dolgun, kıvırcık saçları kullanımı daha kolay, dalgalı saçları ise doğal bir dağınıklığa sahip hale getiren katlar her saç modeli için harika bir seçimdir. Emin olmanız gereken tek nokta katların çok kısa olmamasıdır.

8. Akneleriniz mi var? Dermatolog’a gidin

Akneleriniz mi var? Dermatolog’a gidin

Dermatologa gitmemek akneli cilde sahip olanların yaptığı en büyük hatalardan birisidir. Ödeyeceğiniz parayı düşünmeyin, cilt bakımı yaptırarak harika bir cilde sahip olup geleceğe yatırım yapmış olacak olmanızın yanı sıra aknelerden kurtulmanın tek garantisinin dermatologa gitmek olduğunu unutmayın.

9. Fondöten ya da ruj mu almak istiyorsunuz? Önce test edin

Fondöten ya da ruj mu almak istiyorsunuz? Önce test edin

Cilt renginize uyumlu ürünü aldığınızdan emin olmak için ruj ya da fondöten almadan önce bu ürünleri mutlaka test edin. Açık tenli ciltlerde koyu tonlara sahip ürünler son derece itici görünürken, koyu tenlerde ise açık ton ürünler belli olmayabilir.

10. Güneş kremi kullanmayı asla ama asla ihmal etmeyin

Güneş kremi kullanmayı asla ama asla ihmal etmeyin

Herkesin dikkat etmesi gereken bir öneri: Her gün kullanmanız gereken tek güzellik ürünü güneş kremidir, güneşli, bulutlu ya da yağmurlu hava fark etmez. Neden mi? İyi alışkanlıklar genç yaşlarda edinilir ve eğer şimdiden güneş kremi kullanmaya başlarsanız 50, 60 ya da 70 yaşınızda muhteşem bir cilde sahip olursunuz. Unutmayın, güneşin yaydığı UV ışınları bulutların ve araba camlarının arasından cildinize nüfuz edebilir.

11. Saçları bigudiyle sarmak harika dalgalar yaratır

Saçları bigudiyle sarmak harika dalgalar yaratır

Uzun, katmanlı dalgalardan daha harika bir şey yoktur. Bu dalgalara sahip olmak için hafif nemli saçlarınızı kalın bigudilere sararak gece boyunca saçınızda tutun.

12. Cilt bronzlaştırıcılar her zaman kötü kokar

Cilt bronzlaştırıcılar her zaman kötü kokar

Hangi markanın bronzlaştırıcı ürününü aldığınız fark etmez, bu tarz ürünleri cildinize uyguladığınızda her zaman etrafınıza kötü bir koku yayarsınız. Yapılabilecek tek şey bronzlaştırıcıyı önemli günlerden 24 saat önce uygulamak ve sonrasında kötü kokulardan tamamen arınmak için duş almak.

13. Tırnaklarınızı çok fazla uzatmayın

Tırnaklarınızı çok fazla uzatmayın

Manikür ya da padikürle çok fazla ilgilenmiyor musunuz? Endişelenmeyin, temelde tek yapmanız gereken tırnaklarınızı temiz tutmak ve aynı boyda olmalarına dikkat etmek. Eğer oje sürmek istemiyorsanız mevcut ojelerinizi tırnakta bırakıp ojelerin kendiliğinden çıkmasını beklemeyin. Bunun dışında, uzun ayak tırnakları kadar çirkin gözükebilecek şeylerin sayısı çok azdır. Çoğu insanın diğerlerini el ve ayak bakımına göre yargıladıklarını unutmayın, ellerinize ve ayaklarınıza gerekli özeni göstererek her zaman temiz tutmaya çalışın.

14. Göz kapaklarınızın içine göz kalemi sürmeyin

Göz kapaklarınızın içine göz kalemi sürmeyin

Göz kapaklarının içine kalem sürmek gözleriniz küçük gösterir. Bunun yerine göz kapağınızın üst kısmına ince bir hat çekin.

15. En öne çıkan özelliğinizi keşfedin ve onun üzerine oynayın

 En öne çıkan özelliğinizi keşfedin ve onun üzerine oynayın

Çevrenizdekiler en çok hangi özelliğiniz üzerine yorum yapıyor? Onun üzerine oynayın. Eğer Angelina Jolie gibi dolgun dudaklara sahip olduğunuz söyleniyorsa hafif parlak açık renkli ruj sürmeden dışarı çıkmayın. Eğer göz renginiz insanların en çok hoşuna giden kısımsa, gözlerinizi tamamlayan farı bulun ve maskara sürmeden çıkmayın.

16. Unutmayın: Güzellik içtedir

Unutmayın: Güzellik içtedir

Kilo fazlası olan ama bütün erkeklerin hoşlandığı kızı düşünün. Kendine güven, en önemli güvenlik sırlarından bir tanesidir. Yüzünüzde hiç makyaj yoksa ve tırnaklarınıza haftalardır oje sürmemişseniz ama mutluysanız ve gülümsemeniz yüzünüzden eksik olmuyorsa çevrenizdeki makyajla güzelleşenlerden on kata daha güzel gözükürsünüz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları