Gelmiş Geçmiş En Psikopat 10 Seri Katil
İşte dünya tarihine adını adeta kazımış en psikopat 10 seri katil, şaşırtıcı olan ise aralarında bir Türk’ün de yer alması.

Dünya üzerinde bir çok cinayet yaşandı. Bunlardan bir kısmını zevk için işlenen cinayetler oluştururken küçük bir bölümü nefsi müdafa durumlarında yaşanıyor. Tabii ki namus ve töre cinayetleri de mevcut. Zevk için işlenen cinayetlerden en tehlikelisi ise “seri katiller”. Seri katiller, anormal kişisel bozukluklar sonucu, 30 günden daha uzun bir zaman diliminde ve arada bekleme dönemleri de olacak şekilde 3 veya daha fazla insanı öldüren kişilerdir. Genellikle, öldürme sebebi seksüel içerikli bir nedene dayanmaktadır. Kurbanlar sıklıkla aynı kurguda öldürülmekte ve benzer özellikleri taşıyabilmektedirler. (mesleki, görünüş, cinsiyet veya yaş grubu gibi)

10. Andrei Romanovich Chikatilo

10. Andrei Romanovich Chikatilo

Son sözleri “Ben doğanın bir hatasıyım, deli bir hayvanım” olan seri katil resmi kayıtlara göre 52 kişi öldürmüş olarak görünse de kendi ifadesine göre 53 kişiyi öldürmüş. Sovyetler Birliği’nin ilk seri katili olma ünvanını taşıyan katil çift kişilikli bir hayat sürmüştür. Rustov Kasabı ve Vahşi Kızıl isimleriyle anılan katilin Stalin döneminde anlatılan yamyamlık hikayeleriyle bir canavara dönüştüğü düşünülüyor. Chikatilo kaçırdığı kız çocuklarını iktidarsızlığı sebebiyle öldürüyor, daha sonra meme uçlarını ve cinsel organlarını dişleriyle kopararak yiyordu.  Cinayetleri işlediği sırada evli ve iki çocuk sahibi bir öğretmendi. 1994 yılında kafasına sıkılan kurşunla idam edildi.  Ayrıca Chikatilo, Citizen X isimli filme de konu olmuştur.

9. Pedro Alonso Lopez

9. Pedro Alonso Lopez

Son sözleri “Ben yüzyıl adamıyım, beni kimse unutamayacak” olan katil resmi kayıtlara göre 300’den fazla kişi öldürmüş. Bir hayat kadınının oğlu olarak dünyaya gelen Lopez, kız kardeşini taciz ederken yakalanınca evden kovulur ve sokaklarda yaşamaya başlar. Kendisine yardım etme bahanesiyle yaklaşan kişiler tarafından taciz ve tecavüze maruz kalmış, yine hapishanede kendisine tecavüz etmeye çalışan iki kişiyi öldürmüştür.  Birçok kez yakalanmasına rağmen her seferinde akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılmıştır.  Genelde kurbanları çocuklardır. Onları kaçırmış, tecavüz etmiş, öldürmüş ve gömmüştür. Kolombiya’da meydana gelen seller sayesinde Andes Canavarı lakaplı Lopez’in kurbanlarının cesetleri ortaya çıkmıştır. Son serbest bırakılış tarihi olan 2002’den sonra bir daha izine rastlanmadı.

8. Edmund Kemper

8. Edmund Kemper

Son sözleri “Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğümde bir yanım onunla flört etmeyi isterken diğer yanım kazığa geçirilmiş kafasını düşünmek olurdu” şeklinde olan seri katil resmi kayıtlara göre annesi, büyükannesi ve büyükbabası dahil 10 kişi öldürmüş. Kemper bir nekrofilidir.(ölü sevici) Onun için eğlence öldürdükten sonra başlıyordu. Kurbanlarını otostop çeken kız öğrenciler olarak belirleyen katil, onları ıssız bir yere götürüyor ve orada bıçaklayıp öldürüyordu. Annesi uyuduktan sonra cesetleri odasına çıkarıyordu. Cesetlerin başlarını kesip başsız vücutlarına tecavüz ediyordu. Cesedinin en beğendiği kısımlarını kesip pişirdikten sonra afiyetle yiyordu. Çocukluğunda hayvanlara işkence edip öldürmeyi seven Edmund, 15 yaşında büyükannesini öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ettiği için büyükannesini öldürmüştür. Ardından eve gelen büyükbabasının, büyükannesinin ölümüne üzülmesini istemediği için onu da öldürmüştür. 2.06 boyuyla seri katiller arasında en devasa olan Edmund Öğrenci Katili lakabıyla anılıyordu. 1973 yılında kendi kendini ihbar ederek ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır. Ayrıca Kemper hakkında The Co-Ed Killer (1976) isimli bir kitap yazılmıştır.

7. Yavuz Yapıcıoğlu

7. Yavuz Yapıcıoğlu

Tutuklanmadan önceki son sözleri “Ben bir canavar veya seri katil değilim” olan Adanalı katil polis kayıtlarına göre 18 kişi öldürmüş olarak görünse de ailesine göre tam 43 kişi öldürmüş. Tornavidalı Katil ve Avcılar Sapığı lakâbları ile anılan Yapıcıoğlu, Cumhuriyet tarihinin en çok insan öldüren katilidir. Akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesi ile cezaevi yerine akıl hastanesine gönderilmiş, buradan da “Kapalı Yerde Kalamaz” raporu alarak serbest bırakılmış ve cinayetlerine kaldığı yerden devam etmiştir. Kendisine ait bir öldürme yöntemi ve öldürme amacı yoktu, sadece öldürmek için öldürüyordu. 2002 yılında tutuklanarak Tekirdağ cezaevine konmuştur.

6. Edward Gein

6. Edward Gein

Ölmeden önce “Bir katil olabilirim ancak yamyam hiç bir zaman olmadım” demiştir. Bilinen 2 cinayeti olması sizlere Edward’ın bu listede ne işi olduğunu düşündürtebilir. Edward diğer seri katillerle karşılaştırıldığında cinayet sayısı olarak fazlasıyla düşük sayılarda kalıyor fakat kendisinin profili dehşet verici. 2 kurbanını da tabancayla öldürmüştür. Onu asıl üne kavuşturan ise öldürme şekli değil, öldürdükten sonra neler yaptığıdır. Bir çiftlik evinde kendisini hep ezen, dinsel vaazlar veren bir anne tarafından büyütülmüş; tüm kişiliği yok edilmiştir. Annesi öldükten sonra mezarlardan ceset çalıp cesetlere tecavüz etmiş ve parçalamıştır. İki kadını öldürüp cesetlerini eve taşımış, cinayetlerde şüphelenen polisler Edward’ın evine girdiğinde ise berbat görüntülerle karşılaşmışlardır. İnsan derisi kaplı sandalyeler, kafatasından yapılmış çorba kâseleri,içinde kesik kadın cinsel organları olan ayakkabı kutusu ve giyerek kendisini kadın gibi hissettiği insan derisinden bir elbise bulmuşlardır. 1984 yılında akıl hastanesinde kanserden ölmüştür.

5. Henry Howard Holmes

5. Henry Howard Holmes

1986’da idam edilmeden önceki son sözleri “Dünyaya gözlerimi açtığımda yatağımın yanında şeytan benim arkadaşım olarak beklemekteydi ve o günden beri benimle beraber” olan İblis Holmes lakâblı katilin 200’den fazla cinayeti vardır. Amerika’da kayıtlara geçmiş olan ilk seri katildir. Çok iyi bir dolandırıcı olan Holmes para kazanmak için sürekli öldürmüştür. Chicago’da zihninde canlandırdığı cinayetleri işlemek için özel tasarım bir otel yaptırmıştır. Otelde gizli koridorlar, merdivenler, tüneller, sahte duvarlar ve penceresiz odalar vardı. Odalara bodrumdaki büyük bir tanka bağlı gaz boruları döşenmişti. Bu sayede ofisindeki kontrol panelinden odalara öldürücü gaz göndermesi mümkündü. Gaz ile öldürdüğü kurbanlarını bodrum katta parçalayıp, iskeletlerini üniversitelere satıyordu. Sigorta şirketinden para almak amacıyla suç ortaklarından olan Ben Pietzel’i öldürmekle ilgili olarak tutuklanmış ve bu sayede oteldeki cinayetleri ortaya çıkmıştır. Hakkında “Beyaz Şehirdeki İblis” isimli bir kitap yazılmıştır.

4. Carl Panzram

4. Carl Panzram

1930’da idam edilmeden önceki son sözleri “Keşke tüm insanlığın tek bir boynu olsaydı ve o da benim elimde olsaydı” olan Acımasız Carl olarak anılan katilin 21 cinayeti vardır. Kendi ifadesine göre 1000’den fazla kişiye tecavüz etmiştir. Küçük yaşlardan itibaren suça yatkın olan Carl, bir binayı yakmış ve 100 bin dolarlık hasara sebebiyet vermiştir. Sokaklarda yatarken bir tren vagonunda 4 serseri tarafından tecavüze uğramış ve bu olaydan sonra iyice kontrolden çıkmıştır. Kadın-erkek ayrımı yapmayan Carl kurbanlarını uyutup tecavüz ediyordu. Cinayetlerini sadece Amerika’da değil, Avrupa’dan Afrika’ya kadar cinayetlerine devam etmiştir. Afrika’da safari düzenlemek için 8 Afrikalı köle kiralamış ve çaldığı teknede hepsine tecavüz edip öldürdükten sonra timsahlara yedirmiştir. Hakkında Killer isimli bir kitap yazılmış ve Katilin Günlüğü isimli bir film çekilmiştir.

3. Fritz Haarmann

3. Fritz Haarmann

İdam edilmeden önce “İnanın bana hasta değilim, sadece arada bir sapıtıyorum” sözlerini söyleyen Hannover Kasabı lakâblı Alman seri katil ve tecavüzcü Haarmann diğer seri katiller gibi çocukluğu suç batağında geçmiş biriydi. Eşcinsel olan Haarmann, cinayetlerinin çoğunu erkek arkadaşı Hans Grans ile işliyordu. Amacı hem Hans Grans’ı mutlu etmek, hem de kurbanlarının etlerini ve kıyafetlerini pazarda satarak maddi kazanç sağlamaktı. Öldürme yöntemi her seferinde aynıydı, kendisine genç göçmen erkekleri seçiyordu. Karnı aç olan genç odasına girdikten sonra Haarmann onun karnını doyuruyordu. Ardından üzerine çullanarak gencin boğazını kafası vücudundan ayrılıncaya kadar ısırarak çiğniyordu. Kurbanının vücudunun üzerinde debelenirken cinsel bir tatmine ulaşıyordu. Arkadaşı Hans ile birlikte kafası kılıçla kesilerek idam edildi.

2 Albert Fish

2 Albert Fish

İdam edilmeden önce “Elektrikli sandalyede idam kararını duyunca daha önce tatmadığım bu zevki tadacağım için çok heyecanlandım !” diyen katil Yamyam adıyla anılıyordu. Bilinen 3 cinayeti olmasına rağmen tahminlere göre 15-20 cinayet işlemiştir. Yaşlı ve güvenilir görünümünü iyi bir silah olarak kullanan Fish, küçük çocukları kaçırıyor, daha sonra işkence ederek öldürüp patates, soğan, havuç vb. sebzeler eşliğinde pişirip günlerce yiyordu. Fish tüm psikiyatrik otorilerce gelmiş geçmiş en sapık seri katil olarak biliniyor. Diğer birçok seri katil gibi, Fish de bir din manyağıydı ve günahlarının işkencesi olarak kendisine çok tuhaf işkenceler yapmıştır. Öldürdüğü kızın ailesine bugüne dek yazılmış en hastalıklı mektuplardan birini yani kızlarını nasıl öldürüp yediğini anlatan bir mektup göndermeye kendini mecbur hissetmiş ve bunun sonucunda polisler tarafından yakalanmıştır.1936 yılında idam edilen Fish hakkında Kara Ev isimli bir kitap yazılmış ve ünlü film Kuzuların Sessizliği çekilmiştir.

1. Theodore Robert Bundy

1. Theodore Robert Bundy

İdam edilmeden önce “Yaşama ve ölüme hükmetmek istiyorum” demiştir. 36’dan fazla cinayeti olan katil 1986 yılında Amerika’da elektrikli sandalye ile idam edilmiştir. Bundy zeki ve duygusuz bir insandı. Güzel giyiniyor ve kadınlar tarafından genellikle beğeniliyordu. Gayri meşru olarak doğmuş ve ailesi hakkında gerçekleri öğrenmesi psikopatik semptomların başlamasına neden olmuştur. Eğitimli, Washington, Utah ve Yale üniversitelerinde okumuştur. Güzel ilişkileri ve iyi giden yüksek öğrenimi sayesinde bastırabildiği psikopati, uzun saçlı ve saçları ortadan ayrık sevgilisi tarafından terkedilmesi ile tetiklenmiştir. Eski sevgilisine benzeyen genç kızları kendisine kurban olarak seçmiştir. Öldürme şekli ruh haline göre değişim göstermektedir. Bir kızın kafasını çubukla parçalamış ve sonra çubuğu vajinasına sokmuştur. Giderek vahşileşmiş ve yalnız yatan kadınların odalarına girerek işkence ve tecavüz etmiştir. Bir kadının göğsünü koparacak kadar ısırmış başka bir kadının ise kalçasını derin bir şekilde ısırmıştır. Kopya Cinayetler isimli bir filme ve The Stranger Beside Me isimli bir kitaba konu olmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları