Erkeklerin Kadınlara Söyleyemediği 7 Gerçek
Bir erkek arkadaşınız var mı? Duygularını sıkça dile getiriyor mu yoksa sizden saklıyor mu?

1. Güzel olduğunuzu bilirler

Güzel olduğunuzu bilirler

Erkekler bize komplimanda bulunduklarında heyecandan eriyoruz. Bazı erkekler bunu yapmayı mükemmel derecede iyi bilirler, bazılarıysa pek hoşlanmaz. Hayatımda farklı erkekler tanıdım. Sadece birisi beni tatlı sözleriyle mutlu edebildi. Kızlar için güzel olduklarını duymak önemlidir. İltifatların üzerine kızların özgüveni hızla yükselir. Bazen bir ortam için çok özenle süslenir ve makyaj yaparsınız ancak kimse görünüşünüze iltifat etmezse hayal kırıklığına kapılırsınız. Bazen de tam tersi görünüşünüze özen göstermez, yataktan kalktığınız halde dışarı çıkarsınız. Yine de bu halinizle de erkekler sizde güzel olduğunuzu söyleyebilecek pek çok yön bulabilir.

2. Sizi özlerler

Sizi özlerler

Eminim bir erkek bir kızı gerçekten seviyorsa onu özlediğini çekinmeden söyler. Şüphesiz her kız erkeğinden bunu duymak ister. Eğer erkeğiniz size kolayca “seni seviyorum” diyorsa şanslısınız. Genelde, erkekler için gerçek duygularını ifade etmek zordur. Pek çoğu için bu bir gurur meselesidir. Sizi özlediklerini söylemeyi zayıflık olarak görebilirler. İlişkide baskın taraf olmak onlar için önemlidir. Böyle erkekler duygularını saklamak için her şeyi yapar. Erkek arkadaşınız böyle bir erkekse ne yapmalısınız? İnisiyatifi kendi elinize alın, buzu kırın ve önce siz onu özlediğinizi söyleyin. Bu taktik mükemmel çalışır.

3. Yalnız kalamazlar

Yalnız kalamazlar

Pek çok insan yaşlandıkça yalnız kalmaktan rahatsız olur. Şaşırabilirsiniz belki ama pek çok erkek de bu konuda endişelenir. Arkadaşlarımın çoğu yirmili yaşlarında evlendi ve yalnızlık konusunda endişeleri olmadı. Bir süre önce erkek arkadaşımla konuştukça pek çok erkeğin yaşlanınca yalnız kalmaktan korktuklarını fark ettim. Aslında kadınlarla erkekler pek çok konuda aynı şeyleri hissederler. Fark, erkeklerin bu duyguları ve düşünceleri pek ifade etmemesindedir.

4. Arkadaşınız olan erkekleri sevmezler

Arkadaşınız olan erkekleri sevmezler

Eğer dışarı çıktığınız arkadaş grubunuz içinde erkekler de varsa sevgilinizin kıskanmamasını beklemeyin. Kesinlikle kıskanacaktır. Kıskançlığını ifade ediyorsa bu endişelerini belli edecek kadar güçlü olduğu anlamına gelir. Bunun yanı sıra, sevgiliniz sizi kıskanıyorsa bu ona duyduğunuz sevgiyle ilgili bir güvensizliği olduğu anlamına da gelebilir. İki tip erkek vardır: kıskançlıktan deliye dönen erkekler ve duygularını asla ifade etmeyen erkekler. Sevgiliniz sizi kıskanmazsa bu kez de siz sevgilinizin sizi sevmediğinden şüphe edebilirsiniz. Peşin hüküm vermeyin, belki erkek arkadaşınız size kıskançlığından bahsetmeye çekiniyordur. Emin olun, erkekler ortada önemli bir sebep yokken bile mutlaka kıskanır.

5. Hemcinsleriyle gece dışarı çıkmak onlar için her zaman eğlenceli değildir

Hemcinsleriyle gece dışarı çıkmak onlar için her zaman eğlenceli değildir

Ne zaman erkeğimiz arkadaşlarıyla gece dışarı çıkıp eğlenmeye gitse kıskanırız. Çoğunlukla kızlar böyle gecelerde erkeklerinin etrafında pek çok yabancı kızın olduğunu, deliler gibi eğlendiklerini hayal ederler. Aslında bu pek doğru değildir. Çoğu durumda erkekler sadece kendi aralarında laflayıp sakince vakit geçirirler. Örneğin benim erkek arkadaşım böyle gecelerden sonra o geceyi benle geçirmiş olmayı tercih edeceğini, pek de eğlenmediğini söyler. Bu yüzden sevgilinize arkadaşlarıyla dışarı çıktığı zaman kızmamalısınız.

6. Hayat hakkında endişeleri vardır

Hayat hakkında endişeleri vardır

Her insan belli bir yaşta bazı başarıları elde etmiş olmak ister. Olgunlaştıkça, neyin değiştiğini neyin yanlış, neyin doğru olduğunu analiz etmeye başlarsınız. Erkeklerin de endişeleri ve duyguları aynıdır ancak bunları pek dile getirmezler. Bazı erkekler hayattan ne istediklerini keşfetmek için zamana ihtiyaç duyar. Çoğunlukla erkekler ve kadınlar için hayattaki yollarını bulmak 30’lu yaşlarda olur.

7. Regl döneminde sizinle konuşmaya çekinirler

Regl döneminde sizinle konuşmaya çekinirler

Eğer hayatınızda size özen gösteren ve seven bir erkek varsa ciddi konuları konuşmak için regl döneminizin uygun olmadığını bilir. Bu günlerde ne kadar sinirli, sıkıntılı ve endişeli olabileceğiniz sır değildir. İdeal erkeğiniz size bunu dile getirmez. Sebepsizce sinirlenip bağırdığınız, ağladığınız anlarda sakin kalmayı başarır. Böyle dönemlerde size sakince katlanan, anlayış gösteren bir erkeğiniz varsa kendinizi şanslı saymalısınız.

Erkeklerin duygularını zor ifade ettiklerini anlamalı ve bu yüzden erkek arkadaşınızı suçlu hissettirmemelisiniz. Sizi elbette çok seviyor ve yeterince duygusal bir erkek. Sadece, duyguları hakkında kolayca konuşamıyor. Erkekleri tanımak için zaman ve deneyim gerekir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları