Facebook girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak fikirlerle gelmeyi sürdürüyor, örneğin iliştirilmiş gönderiler gibi...

Facebook girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak fikirlerle gelmeyi sürdürüyor, örneğin iliştirilmiş gönderiler gibi. Fakat çoğumuzun bu değişikliklerin hızına yetişme imkanımız ya da nasıl kullanılacağını öğrenmeye fırsatımız yok. Daha fazla bilgi sahibi olabilmek için 8 başarılı girişimciye iliştirilmiş gönderilerin site trafiğinizi ve sosyal etkileşimleri nasıl arttırabileceğini sorduk. İşte bazı ipuçları:

1. Facebook Etkileşimlerini Arttırmak

1. Facebook Etkileşimlerini Arttırmak

Blog gönderinize Facebook gönderileri iliştirmek Facebook sayfanızın etkileşim oranlarını arttırmakta yardımcı olacaktır. Facebook’un iliştirilmiş gönderileri ineraktif olduğu için markanıza faydalı olabilecek birkaç farklı özellik barındırıyor. Blogunuzun okuyucuları gönderinizi kendi bloglarına iliştirerek ya da “paylaş” butonuna basarak kendi arkadaşlarına yayabilirler. Ya da blogunuzdaki gönderiden Facebook sayfanızı “beğen”ebilirler, gönderinizi “beğen”ebilirler. Hangi yönünden bakarsanız bakın bloglara iliştirilmiş gönderi gönderi eklemek içerik yaratıcıları için zorunlu bir adım gibi artık.

- Brett Farmiloe, Internet Marketing Agency

2. Viral İçeriğinizi Yaymak

2. Viral İçeriğinizi Yaymak

Facebook bu konuda Twitter’ı örnek alıyor gibi. Twitter markaların ya da içerik yaratıcılarının herhangi bir web sayfasına gönderilerini iliştirebilmesini sağlıyor ve artık Facebook’ta bu hizmeti sunmaya başladı. Bunun anlamı artık viral içeriklerin raf ömrü daha uzun, insanlar sadece Facebook’tan değil herhangi bir yerden içeriğinize ulaşabilir. Firmalar basın ya da üye sayfalarına bu gönderileri iliştirerek bundan faydalanabilirler. Facebook’taki içeriklerin takibini, paylaşımını ve depolamasını direkt olarak websayfanızdan yapabilmek için harika bir yöntem.

- Doreen Bloch, Poshly Inc.

3. Çapraz Promosyon

3. Çapraz Promosyon

Facebook artık gönderilerin iliştirilebilmesini sağladığı için websitesi trafiğini ve sosyal etkileşimleri artırmak artık çok daha kolay. Bu bir entegrasyon aracı ve kendi markasını oluşturmak e yaymak isteyen bir girişimci kesinlikle faydalanmalı.

- Andrew Schrage, Money Crashers Personal Finance

4. Tüketicileri Yarışmalarla Teşvik Etmek

4. Tüketicileri Yarışmalarla Teşvik Etmek

Websitenizde bir yarışma veya çekiliş düzenlerken kullanıcıların katılımcı olabilmeleri için iliştirilmiş gönderinizi “beğen”melerini veya yorumda bulunmalarını isteyebilirsiniz.

- Andrew Saladino, Just Bath Vanities

5. Firma Mesajınızı Paylaşmak

5. Firma Mesajınızı Paylaşmak

Facebook’un iliştirilebilir gönderileri marka bütünlüğünün zorunluluğunu kuvvetlendiriyor. Bu gönderileri markanızın iletisin websitenizde, blogunuzda veya herhangi bir yerde paylaşabilmek için kullanın. Gönderilerinize fotoğraflar, etiketler, videolar ekleyin fakat karakterini, iletisini sabit tutun. İçeriğiniz daha kalıcı olacaktır ve daha fazla kişiye ulaşacaktır.

- Lauren Perkins, Perks Consulting

6. Websitenizi Taze Tutmak İçin

6. Websitenizi Taze Tutmak İçin

İliştirilmiş gönderiler Facebook gönderilerinizi websitenizde ve blogunuzda zamanında paylaşabilmek için harika bir araç. Aldığınız beğenileri web sayfanızda göstermenizi sağlayarak sitenizin trafiğini ve sosyal medya desteğinizi gözler önüne serecektir. Kişisel öneriler yeni işletmeler için hala çok önemli ve Facebook beğenileri, paylaşımları ve yorumları harika birer kişisel öneri olarak gözükebilir. Ayrıca iki, üç kere aynı gönderiyi girmeden tüm site ve bloglarınızda zamanında gönderi paylaşımının ve sitenizi taze tutmanın kolay yollarından biri.

- Nicole Smartt, Star Staffing

7. Erişim ve Etkileşimi Arttırmak

7. Erişim ve Etkileşimi Arttırmak

Facebook farkındalık yaratmak ve yaymak konusunda harikalar yaratan bir yer. Artık ilişik Facebook gönderilerini her yerden yayınlayabileceğiniz için gönderilerin erişimi ve etkileşim oranları çok daha yüksek hale geliyor. Bu da insanlara mesaj iletmenin, onları bilinçlendirmenin yeni olanaklarının kapısını açıyor.

8. Ziyaretçilerinize Facebook İçeriği Sunmak

8. Ziyaretçilerinize Facebook İçeriği Sunmak

İliştirilmiş gönderiler fazla takipçi sayısı olmayan fakat diğer yollar ile yüksek trafiğe sahip olan sayfalar için çok etkili. Websitenizin ziyaretçilerine Facebook içerik ve gönderilerini sunmak artık çok daha kolay. Facebook etkileşim ve beğenileriniz sadece Facebook sayfanızdan paylaşmanıza göre çok daha fazla arttırarak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacak.

- Eric McGehearty, Globe Runner SEO

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları