Eğer sevgilinizin eski sevgilisini hala unutamadığını düşünüyor fakat bunu tam olarak anlayamıyorsanız, aşağıdaki 14 işareti gözlemleyerek aklının nerede olduğunu anlayabilirsiniz.

1. Size uzak ve aklı karışmış haldeyse.

Size uzak ve aklı karışmış haldeyse.

Eğer neyi olduğunu sorduğunuzda ‘’hiç…’’ cevabını da alıyorsanız, belli ki sevgilinizin kendi içinde çözmesi gereken bir problemi var.

Ve aynı cümlede kafasının karışık olduğunu ve eski sevgilisiyle ilgili iyi bir şeyi bir arada belirtiyorsa, aklı hala onda olabilir.

2. Eski Sevgilisiyle karşılaştığında heyecanlanıyorsa.

Eski Sevgilisiyle karşılaştığında heyecanlanıyorsa.

Eğer sevgiliniz bir yerlerde eski sevgilisiyle karşılaştığında heyecanlanıyor, ne yapacağını bilemiyorsa bu ondan kuşkulanmanız için başka bir neden. Bu karşılaşmadan günler sonra bile onun hakkında yerli yersiz konuşmalar, hatta dikkatli bakarsanız dudaklarının ucunda küçük bir gülümseme görüyorsanız bilin ki bunlar iyiye alamet değil… Hatta eğer olay siz yokken gerçekleşmişse ve sevgiliniz size bunu telefonda anlatıyorsa, onun her zamankinden daha heyecanlı olduğunu fark edebilirsiniz.

3. Eski Sevgilisini Sık Sık Anıyorsa

Eski Sevgilisini Sık Sık Anıyorsa

Eğer sevgiliniz eski sevgilisiyle yaşadığı güzel anları sık sık hatırlıyorsa, hatta ondan en iyi arkadaşıymışçasına bahsediyorsa bir sorun var demektir. ‘’Ah o manyak yok mu, çok güldürürdü beni!” cümlesinden sonra gelen bir iç çekiş ve ani bir sessizlik… duruma uyanmamanız artık işten bile olmamalı.

4. Sizi Sürekli Onunla Karşılaştırıyorsa

Sizi Sürekli Onunla Karşılaştırıyorsa

Sürekli karşılaştırılmaya tabi tutuluyorsanız ve kaybeden taraf oluyorsanız, dikkatli olun. Tabii bu karşılaştırma durumu sadece sevgiliniz size çok kızgınken de gerçekleşiyor olabilir. Fakat eğer en küçük konuda bile sizi kıyaslıyorsa, kimin daha iyi bir sevgili olduğunun çıkarımını yapmaya çalışıyordur.

Bunun bir tek nedeni olabilir: iyi olanı seçip ona gitmek…

5. Onunla Hala Görüşüyorsa

Onunla Hala Görüşüyorsa

Hala onunla görüşüyor olabilir. Ama eski kelimesinin bir anlamı var değil mi? Eskide olan eskide kalmalı. Ve eski sevgililer asla iyi arkadaşlar olamazlar, bu defalarca denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış bir girişimdir. Eğer gün aşırı konuşuyorlar veya mesajlaşıyorlarsa paniklemek sizin en büyük hakkınız.

6. Eski Alışkanlıklarını Bırakamıyorsa

Eski Alışkanlıklarını Bırakamıyorsa

Onunlayken kazandığı alışkanlıkları hala hatırlıyor ve her şeyden üstün tutuyorsa bu büyük bir sıkıntıdır. Mesela “onunla yürürken hep sağda yürürdüm” deyip sol tarafınızda yürüyemiyorsa korkmanızda fayda var. Bir ilişki bittiğinde o ilişkiye ait diğer ritüeller de bitmelidir. Eğer bazı şeylerin üstüne sünger çekmediyse, bunun sebebi hala o şeylerin sahibini düşünmesidir.

7. Eski Sevgilisini Hala Kıskanıyorsa

Eski Sevgilisini Hala Kıskanıyorsa

Eğer eski sevgilisini kıskanıyorsa bu herkesin anlayabileceği türden bir işarettir. Bu yüzden de bunu size çaktırmamaya çalışırlar. Dikkatli olup hareketlerini izlerseniz, bilmediğiniz bir nedenden dolayı kızgınsa, dikkati dağınıksa veya sessizse, belki de eski sevgilisinin başka biriyle olduğunu öğrenmiştir.

8. Sevgiliden Çok Dostuysanız

Sevgiliden Çok Dostuysanız

Sizi eski sevgilisini unutmak için kullanıyor olabilir. Belki de çok yakın arkadaşken başlayan bir ilişkiniz vardır. Yıllarca ona açılamamış, bu süre zarfı içerisinde onun sevgilileriyle olan problemlerini dinlemiş, onu sonbaharda savrulan yapraklar gibi bir oraya bir buraya süzülürken izlemiş durmuştunuz. Sonunda ona hislerinizi söyleyecek cesareti topladığınızda, belki de o an başka birisi olmadığı için sizi kabul etmişti. Ve belki de şimdi sizden sıkıldı, çünkü arkadaş olarak, sevgili olarak geçirdiğiniz zamandan daha iyi vakit geçiriyordunuz.

9. Onun Hakkında Konuşmayı Seviyorsa

Onun Hakkında Konuşmayı Seviyorsa

Eğer eski sevgilisi hakkında konuşmayı seviyorsa, arkadaşlarıyla buluştuğunda onlardan eski sevgilisi hakkında bilgiler alıyorsa bu onu hala unutamadığı anlamına gelir. Eğer eski sevgilisinin adını duyar duymaz gözleri parlıyorsa, üzgünüz ama yapacak çok da bir şey yok demektir.

10. Sık Sık Eski Sevgilisiyle Karşılaşıyorsanız

Sık Sık Eski Sevgilisiyle Karşılaşıyorsanız

Eğer eski sevgilisiyle kazara karşılaşmak için elinden geleni yapıyorsa ve buna sizi de dâhil ediyorsa bunu anlamalısınız. Başka bir planınız olduğu halde sizden onu özel bir yere götürmenizi istiyor ve orada onun eski sevgilisiyle ‘’kazara’’ karşılaşıyorsunuz. Sizce ne düşünmelisiniz?

11. Onunla Hala Arkadaş Olmaya Çalışıyorsa

Onunla Hala Arkadaş Olmaya Çalışıyorsa

Eski sevgilisiyle hala arkadaş olmaya çalışıyorsa, tetikte olun. Ayrılmışlar ve bunun üzerinden zaman geçmiş. Fakat ansızın size eski sevgilisiyle arkadaş olmak istediğini çünkü onu tamamen unuttuğunu ve hakkında arkadaşlıktan başka bir şey düşünmediğini söylüyorsa…

12. Sizi sevdiğini fakat bazen eski sevgilisini düşündüğünü söylüyorsa

Sizi sevdiğini fakat bazen eski sevgilisini düşündüğünü söylüyorsa

Bu, eski sevgilisini atlatamamış olduğu anlamına gelir. Eğer sevgiliniz size bunu söylüyorsa, bunun birinci nedeni dış kapıda duran ve üstünde hoş geldiniz yazan kapı paspası gibi onun üstünüzden geçmesine her seferinde müsaade etmeniz. Hoş biri olabilirsiniz ama size bunu söyleyebilmesi ilişkinizi ne kadar az ciddiye aldığının bir göstergesidir.

13. Eski Sevgilisinin iletişim Çabalarına Hoş Bakıyorsa

Eski Sevgilisinin iletişim Çabalarına Hoş Bakıyorsa

Sevgilinizin eski sevgilisi onunla iletişime geçmeye çalışıyor ve sevgiliniz kabalık olmasın kalbi kırılmasın diye buna müdahale etmiyor. Fakat bunu yaparak sizin kalbinizi kırdığının farkında bile değil…

14. Sizden Uzak Duruyorsa

Sizden Uzak Duruyorsa

Sevgiliniz duygusal takılıyor ve sık sık sizden uzak kalmak için izin istiyor. Bu sırada da eski sevgilisiyle hala iletişimde… Her telefon konuşmalarından sonra yüzüne bir tebessüm oturuyor, kendi köşesine çekilip dakikalarca düşünüyor. Hala bekâr olan bir eski sevgili ve her telefon konuşmasından sonra saçma sapan triplere giren bir sevgili… Size de biraz garip gelmedi mi?

Peki sevgilinizden ayrılmanın zamanı geldi mi?

Herkesin bu tür eskiye dayanan duygulara tahammül seviyesi farklıdır. Tahammül edemeyecek seviyeye geldiyseniz, onunla konuşun. Ona, eski sevgilisiyle olan ilişkinin ikinizi uzaklaştırdığını söyleyin. Eğer ilişkinizin yürümesini istiyorsa önceliklerini buna göre ayarlayacaktır.

Ne olursa olsun, eski sevgilinin ‘’eski’’ sevgili olmasının bir sebebi var, geride kalmış olması. Fakat eski sevgilisini arkadaş olarak görüyorsa, bu onu size tercih ettiği anlamına gelir.

Bu 14 işareti sevgilinizin eski ilişkisiyle ilgili düşüncelerini çözmek için kullanabilirsiniz. Ve gereken konuşmayı yaptıktan sonra sevgilinizin vereceği kararlar, ilişkinizin geleceğini belirleyecektir!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları