Ölmeden Önce Mutlaka Denemeniz Gereken 7 Macera

1. Paraşütle atlama

Paraşütle atlama

Paraşüt insanda çok daha fazla tedirginlik yaratsa da nispeten daha güvenlidir. Önce ufak bir eğitim alırsınız , sonra eğitmenle beraber uçağa. Söylenen her kelimeyi beyninize işlersiniz, size yapılması gerekenleri o kadar rahat anlatırlar ki sanırsın iskeleden denize atlayacağım. Yine başlar kafada deli sorular… Ya paraşüt açılmazsa? Ya rüzgar eser paraşüt katlanırsa? Ya eğitmen çekmeyi unutursa? Serbest dalış süresi Bungee Jumpinge göre çok daha fazladır. Aşağı inerken rüzgarı hissetmeseniz sanki düşmüyor gibi hissedersiniz. Tamamen boşluktasınızdır ve adrenalinden mi bilinmez orgazm olmuşçasına zevk alırsınız. Paraşütü açar açmaz geri doğru öyle bir çekilirsiniz ki o paraşütün o kadar etkili olabileceğini hiç hayal etmemişsinizdir. Yere orta sertlikte adımınızı atar atmaz “woah” diye garip bir ses çıkar ağınızdan.

2. Bungee Jumping

Bungee Jumping

Adrenalin mi arıyorsunuz? Nabzınızı 200 e fırlatabilecek bu düzenekle atlamadan hemen önce soğuk soğuk terlersiniz. Acaba halat kopar mı, acaba düzenek devrilir mi gibi çılgınca sorular aklınızı bulandırırken bir bakmışsınız ayaklarınız atlayıvermiş. Serbest düşüşle aşağıya doğru inerken rüzgar, yanaklarınızı yalar ve tam o anda inanılmaz bir geri çekilme hissi yaşarsınız sonra daha az şiddetli ama daha fazla heyecanı ikinci inişte yaşarsınız çünkü artık nabzınız otomatik silah gibi atıyordur. Tamamen yere inip halat çıkarılıncaya kadar rahat hissedemezsiniz. Adrenalin arayanlara birinci önerimizdir

3. Sky Diving

Sky Diving

Artık paraşütün bir üst modeline geçiş yapıyoruz. Mesafe o kadar fazladır ki acaba yere inmem ne kadar sürer diye düşünürsünüz. Kollarınız bacaklarınız açık halde dalışa başlarsınız. Yine acemiyseniz bir eğitmenle atlarsınız ve minicik bir paraşüt sizin çivi gibi çakılmanızı engeller. Rüzgar bütün vücudunuzu okşar. Ağzınız ve yüzünüzdeki dalgalanmaları hissedersiniz. Çenenizi açmanızla bütün hava ağzınza dolar, bırakın konuşmayı nefes bile alamazsınız. Her şey bir yana inanılmaz keyiflidir.  İkili atlayışlarda kafanıza göre davranamazsınız ama heyecanı kesinlikle yetecektir. Hazırlık aşamalarını geçmek için videoyu 2:32 den sonrasına sarın.

4. Dalış

Dalış

Biraz da suyun altına doğru inelim. İlginç bir şekilde yüzme bilmeyenler bile dalabiliyorlar. Dalışta rahat hissetmek çok önemli. İlk dalış genelde keşif dalışıdır. İlk su altı eğitiminizde heyecanlısınızdır. Suyun sadece bir metre altındasınızdır ama aşağıya baktığınızda nefesiniz kesilir. Çeşitli el işaretlerini öğrenirsiniz ve yavaşça mavi sulara kendinizi bırakırsınız. Daha aşağılara inmeden bile  kulaklarınızdaki baskıyı hissedersiniz ve nefes alış verişinizin güçleştiğini fark edersiniz.

5. Balon turları

Balon turları

Özellikle Kapadokya ve Antalya’da kendini gösteren bu turlar diğerleri kadar heyecan içermese de doğanın güzelliğini altınıza seren bir etkinlik. Yukarılara çıktıkça manzaranın güzelliği sizi kendinizden geçirecek.

6. Serbest Dalış

Serbest Dalış

İşte eğlencenin dibine vuracağınız bir etkinlik… Uçağınız yüksek bir irtifadan dalışa geçer ve uçağın içinde yer çekimini hissedemez olursunuz. Sanki uzay mekiğindeymişçesine havada taklalar atabilir, birbirinize doğru uçabilirsiniz. Gravity tarzı bilim-kurgu filmlerindeki sahneleri canlandırabilirsiniz. Serbest dalışta heyecandan ziyade eğlence tavan yapmaktadır.

7. Gmax

Gmax

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları