“Sadece yaratırken çizimlerimi deneyimliyorum, daha sonra unutuyorum,” diyor Jakub Rebelka ...

Jakub Rebelka‘nın çalışmaları cam resim ile Japon çizgi romanı arasındaki geçişler gibi-sonsuz, düz, karışık bir ayrıntıya sahip fakat aynı zamanda bilim kurgu ile düş arasındaki bulanık bir çizgi gibi ve bu kesinlikle harika. Çizim yapmak, düşündüğü tek şeydi. Rebelka’nın çizimleri çizgi romanlarda ve video oyunlarında yerini aldı ama Rebelka en çok sevdiği eserin şuan üstünde çalıştığı eser olduğunu söylüyor.

“Sadece yaratırken çizimlerimi deneyimliyorum, daha sonra unutuyorum,” diyor.

Polonya da büyüyen Jakub Rebelka, Fransız çizgi roman sanatçısı Moebus’dan tutun Akira sanatçısı Katsuhiro Otoma, Polonyalı ressam Stanislaw Szukalski’ye kadar birçok kişiden ilham aldı.

Rebelka büyük isimlerin değil asıl babasının inanılmaz bir sanatçı olduğunu, bildiklerini kendisine öğrettiğini ve kariyerindeki başarısını ona borçlu olduğunu belirtiyor.

Bu geniş etki alanı onu farklı bir tarza yöneltti. Farklı tarzlar arasında kolaylıkla geçiş yapmasını sağlayan çalışmaları klasik bir ressam hissi verebilir. Birçok sanatçı gibi farklı tekniklerin kombinasyonunu kullanıyor -akrilik boya ve su bazlı renklere ek olarak photoshop gibi dijital araçlar da kullanıyor. Masa başında resim yaparak çok vakit geçirdiğini söylüyor.

Çizgi romanlar dışında Rebelka’nın birçok çalışması hayal ürünü olan RPG The Witcher 2 ve strateji oyunu olan Anomaly 2 gibi video oyunlarında kullanılıyor. Kendi oyunlarını ya da filmlerini yapacak kadar tutkulu değil çünkü o çizgi romanları tercih ediyor.

Jakub Rebelka‘nın çalışmalarını biz çok beğendik bundan sonra da severek kendisini takip edeceğiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları