Küresel ısınmanın etkilerine dikkat çekmenin en iyi yolu yok olmayla karşı karşıya kalan türlerden bahsetmektir. Çok yakında müzelerdeki dinazorların yanında yerini alacak olan ilk 10 türü merak ediyor musunuz?

1. Ren Geyikleri

 Ren Geyikleri

2. Pikalar

Pikalar

Hayatlarına devam edebilmek için serin bir ortama ihtiyaç duyan bu sevimli dağ hayvanı küresel ısınma sebebiyle her geçen gün daha fazla yukarılara çıkmaya mecbur ediliyor.

3. Mercanlar

Mercanlar

Mercanlar su altı dünyasında hem gıda deposu, hem de barınak hizmeti veren okyanus ekosisteminin bel kemiğidir. Yükselen sıcaklıklar mercanları tehdit ederken diğer türlerin bu yokoluştan ne kadar zarar göreceklerini tahmin edebiliyor musunuz?

4. Foklar

Foklar

Bu umutsuz yüz, tıpkı bu galeri gibi pek çok çevre koruma kampanyasının kapak fotoğrafı olmuştur. Belki de bu ifade bir parça bile olsa insani duyguların bir yansıması olarak hepimizin içinde yer etmiştir.

5. Kutup Ayıları

 Kutup Ayıları

Küresel ısınmanın orjinal sembolü olan kutup ayıları hakkında 35 yıl gibi kısa sürelerden bahsediliyor.

6. Deniz Kaplumbağaları

 Deniz Kaplumbağaları

7. Kuzey Atlantik Balinaları

Kuzey Atlantik Balinaları

8. Fidanlık Kurbağaları

Fidanlık Kurbağaları

Zarif Kurbağa" olarak da bilinen bu tür, Avustralya'nın yağmur ormanlarının bir yerlisi ve narin yapısıyla sıcaklık değişikliklerine karşı çok hassas.

9. İnsanlar

İnsanlar

Eğer bu listeyi son maddesine kadar okuduysanız hala bir şans var demektir. Yok olan sadece bir tür değil, tüm ekosistemdir. Hala zamanımız varken olacakları hafifletmek de yine en akıllı tür olan biz insanların elinde gibi gözüküyor.

10. Adelie Penguenleri

Adelie Penguenleri

Bu kutup adamı yakında bir parça buzun hasretini çekeceklerden sadece biri.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!