Müzik severler, farklı ve keşfedilmemiş olan ritmlere karşı ayrı bir sempati duyarlar. Henüz çok popüler olmamış isimler ve müzikler, daha bir sıcak gelir. Üstelik bu tip isimler dünyanın dört bir yanında varken, başarılı olan isim sayısı azdır. İşte müzikseverlerin özellikle de etnik müzikten hoşlananların gönlünü fethedecek etnik müzik dahileri!

1. Oratnitza

Oratnitza

Bulgaristan kökenli olan grup, balkan ritmlerini kendi tarzı ile yorumlayıp harika bir iş çıkarıyor. 2009 yılından bu yana bir arada olan grup üyeleri, çeşitli etkinliklerde yer alarak bilinirliğini daha da artırıyor. Neşeli ve hareketli notalar duymak için Oratnitza doğru seçim!

2. Anna RF

Anna RF

Aslında etnik müzik denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir Anna RF ve muazzam bir dinleyici kitlesine sahiptir. Modernizm ve oryantalizmin muhteşem buluşmasına tanık olacağınız ve içinize işleyecek müzikler için en azından bir kez Anna RF dinlemelisiniz. Tabi hala dinlemediyseniz…

3. Yat – Kha

Yat – Kha

Kendine özgü farklı bir gırtlak tarzı olan bu grup, 1991 yılından bu yana aktif olarak müzik yapıyor ve kulağa farklı gelen bir şeyler dinlemek istediğimizde en iyi seçenek olarak kaşımıza çıkıyor

4. Mitra Rahbar

Mitra Rahbar

İran kökenli Mitra Rahbar az sayıda fakat değerini hiç yitirmeyen eserleri ile varlığını sürdürüyor. Etnik müzik dinleyenlerin, mutlaka varlığından haberdar olması gereken bir isimdir kendisi.

5. Salif Keita

Salif Keita

Salif Keita dinlemeyen var mı hala? Etnik müzik denildiğinde ilk akla gelen Salif Keita, Malilidir ve Muhammed Ali’yi anlatan efsanevi filmin de müziklerini yapmıştır. Farklı bir coğrafya ve farklı bir tını için dinlemenizi önerdiğimiz isimlerdendir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!