Yurt dışı seyahatleri veya tatilleri söz konusu olduğunda gidilecek ülkenin kültürel ve tarihi dokusu kadar önemlidir sahip olduğu gece hayatı. Bazı şehirler bu konuda öyle ünlüdür ki, gece olunca adeta kabuk değiştirerek başka bir kimliğe bürünürler.

Aslına bakarsanız  gece hayatı en güzel şehir sorusunun cevabını vermek oldukça zor. Kişiden kişiye göre değişebildiği gibi, alışkanlıklardan tutunda, yaşadığımız sosyal çevreye göre bile farklılık göstermektedir.

Ben sizlere yine de  11 şehir tavsiye edebilirim. Bu şehirlere sadece sahip oldukları gece hayatı için bile gidilebileceğinden şüpheniz olmasın. Buraya gidenlerin söylediği gibi; sabahlar hiç olmasın.

1. Moskova (Rusya)

1. Moskova (Rusya)

Gece hayatı bakımından çoğu Avrupa şehrinde olmayan bir hareketliliğe sahiptir Moskova. Gece hayatı çarşamba gününden başlar, cuma ve cumartesi geceleri en üst seviyeye çıkar. Kadınlar tamamen iyi giyinmek ve güzel olmak zorundadırlar. Sebebi ise; sıradan kızlar özellikle zengin sınıfa ve sosyeteye hitap eden  mekanlara alınmamaktadır. Ayrıca çok ilginç bir detay; aynı mekana sizi alıp sevgilinizi almayabilirler. (ülkemizde tam tersi olsa da…)

2. İbiza (İspanya)

2. İbiza (İspanya)

İspanya’nın dünya tarihine gece eğlenceleriyle adını yazdırmış bir ada olan İbiza’da haftasonu ne ise haftaiçi de aynısıdır. Her akşam bir partinin olduğu bu adada sıkılmanızın mümkünatı yok. Yemek yediğiniz sokakta yanınızdan bir karnaval şeridi geçebilir şaşırmayın ! Çünkü ünlü gece kulüpleri o gecenin show’unu bu şekilde tanıtıyorlar. Son olarak İbiza’da bulunan mekanlara gece kulübü değil “hayat tecrübesi” diyorlar.

3. Beyrut (Lübnan)

3. Beyrut (Lübnan)

Gerçek hayatın akşam 10’dan sonra başladığı söylenen Beyrut, çılgın gecelerin vazgeçilmez adreslerindendir. Ortadoğunun tam kalbinde yer alan Beyrut; eğlenmeyi seven ,hayatın tadını çıkaran insanların yeri olarak tanımlanır. Birkaç yıl üstüste dünyanın en iyi barı (Skybar) ödülüne sahip barı da buradadır.

4. Rio de Janeiro (Brezilya)

4. Rio de Janeiro (Brezilya)

Gittiğinizde asla dönmek istemeyeceğiniz şehirlerden bir tanesi daha. Gündüz plajları ile gece de eğlencesi ile cezbediyor gidenleri. Özellikle, Copacabana’na da bulunan ve herkesçe bilinen Help ve Cicciolini en iddialı mekanlarıdır. Gidip dönmemek isteyeceğiniz türden olduğuna eminim. Yolunuz Şubat ayında buralara düşerse Rio Karnavalını unutmayın sakın. Zaten unutturmazlar ya…

5. Londra (İngiltere)

5. Londra (İngiltere)

Londra’nın gece hayatı da sınır tanımazdır; rock müzikten, elektronik müziğe kadar bar ve kulüplerin sağlam bir yelpazesi vardır. Mekanlara girişlerde uzun kuyrukların yanı sıra, yüzünüze ve kılık kıyafetinize bakıp içeri almayabilecekleri gibi bir çok bekletmeleri de mümkündür. Çılgın gece hayatı ve partileriyle ile ilgili aklınıza gelip gelmeyecek her şey Londra’da mevcuttur. Özellikle Los Angeles ve İngiltere’nin jet sosyetesi daha çok Soho bölgesinde takılırlar. Dünyanın en hareketli gece hayatına sahip olan Londra’da gidebileceğiniz en ünlü gece kulüplerinden KOKO’da , bir zamanlar Madonna şarkı söylüyordu.

6. Phuket (Tayland)

6. Phuket (Tayland)

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın Dünyaca ünlü Turizm adası olan Phuket’te gündüzleri kusursuz denizinde girip gece Bangla Road’da eğlenebilirsiniz. Bangla Road boyunca sıralanan barlar renk cümbüşü gibidir. En güzel tarafı, özel showlara katılmasanız bile açık hava barlardan birine oturup yol boyunca devam eden eğlenceleri seyrederek içkinizi yudumlayabilir ve unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

7. Berlin (Almanya)

7. Berlin (Almanya)

Hafta sonları kesintisiz çalışan metro sayesinde Berlin’in neresinde olursanız olun doya doya eğlenebilirsiniz. Berlin’de bazı partilerin birkaç gün aralıksız sürdüğü kesinlikle bir şehir efsanesi değildir. Bu inanması zor durumun gerçek olduğunu kabul etmek hiç zor değil. Bu çılgın deneyimi biraz şansınız varsa, kentin dünyaca ünlü mekanı Berghain’de yaşayabilirsiniz. Ayrıca Berlin’de terk edilmiş çok sayıdaki depo, dünyanın en ünlü underground tekno kulüpleri olarak hizmet vermektedir.

8. Amsterdam (Hollanda)

8. Amsterdam (Hollanda)

Amsterdam, gecesi ile gündüzü siyahla beyaz kadar farklı bir şehirdir. Gündüzleri oldukça sakin bir şehirken gece katılacağınız partilerle bambaşka bir dünyaya merhaba diyebilirsiniz. Bir çok kişiden duyduğunuz bir şeyi bende tekrarlayayım; aklınıza gelebilecek herşeyin sınırsız ve serbest olduğu bir şehirdir Amsterdam.

9. Prag (Çek Cumhuriyeti)

9. Prag (Çek Cumhuriyeti)

Hitler’in dahi bombalamaya kıyamadığı tarihi yapılarla dolu olan küçük, şirin ama görkemli şehir gece olduğunda kelimenin tam anlamıyla kabuk değiştiriyor. Haftaiçi bile mekanların tıklım tıklım olduğu Prag ,üzerindeki o beyaz örtüyü gece yarısına doğru kaldırıyor. Siz girdiğiniz bir mekandan dışarı çıktığınızda ise gün çoktan doğmuş oluyor.

10. Las Vegas (ABD)

10. Las Vegas (ABD)

Yapay bir çöle kurulmuş nam-ı diğer Günahlar Şehri. Her şey o kadar şatafatlı ve ilgi çekici yaratılmış ki büyülenmemek elde değil. Her otelin akşamları mutlaka gece showları vardır. Özellikle havuz showları ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Sirk ve sihirbazlık gösterilerini izlemek de cabası.

11. Milano (İtalya)

11. Milano (İtalya)

Modanın başkenti Milano’da gece hayatının tadı da bir başka güzel. Diğer şehirlere nazaran çok daha pahalı olan bu şehirde gece hayatının kalbi ise Corso Como’da atıyor. Özellikle; Milano’nun ünlüleri ve özellikle moda haftasındaki mankenlerin eğlenmek için geldikleri şık bir gece kulübü vardır Club Hollywood. Tabi girebilmek için biraz zorlanabilirsiniz ama girdiğinizde de asla pişmanlık yaşamayacaksınız.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!