Hamileykende Güzel Görünebilirsiniz İşte Sırları

EVET SAĞLIKLI BİR BEBEK HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR

EVET SAĞLIKLI BİR BEBEK HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR

Fakat hamilelik boyunca (ve doğum yaptıktan sonra) sizin nasıl göründüğünüz de sağlıkla ilgili önemli bir konudur. Sonuç olarak bu süre boyunca hormonlarınız hiç olmadığı kadar yüksek seviyededir ve herhangi bir sorunun ilk işaretleri vücudunuzdaki bütün organlardan önce cildinizde belirecektir.

Hamilelik fevkalade bir dönem olabilir. Bazı kadınlar bu dönemde kendilerini harika hisseder ve mükemmel görünürler. (Ciltteki pembelik kan basıncınızı yaklaşık %50 oranında arttıran östrojen hormonuna bağlanır.) Bazı kadınlar için dolaşmış saçlarını taramak bile işkence gibi gelir. Gebelik dönemini harika geçiren kadınların yanında sivilce, kuru cilt gibi sorunlar çeken

GEBELİK VE DOĞUM SONRASI

kadınların sayısı da az değildir. Cildiniz parlayacak mı, saçlarınıza renk gelecek mi, yoksa daha önce hiç olmadığı kadar çok sivilceniz mi olacak? Bütün bunları şimdiden kestirmek imkansızdır. Fakat bilmeniz gereken tek şey bunların hepsinin geçip normale döneceğidir.

Bu dönemde vücudunuzda oluşan olumlu değişiklikleri vurgulamak yapılabilecek en mantıklı şey olacaktır. Mesela e ğer göğüsleriniz irileşip güzelleştiyse dekolte giyinip bunun tadını çıkartın. Saçlarınız dolgunlaşıp parlaklaştıysa (genellikle ikinci üç ayda kadınların çoğunda oluşan bir değişiklik) yepyeni bir saç kesimi deneyebilir ya da çeşitli saç aksesuarları kullanmaya başlayabilirsiniz. Ve eğer kendinizi şişkin hissediyorsanız fakat bacaklarınız hâlâ güzel görünüyorsa mini etek giyerek bu güzelliği sergileyebilirsiniz. Sadece hamileyken değil aynı zamanda anne olarak yeni bir hayata alışmaya çalışırken güzel ve seksi görünmeniz çok önemlidir. İşte size gebelik ve doğum sonrası dönemlerinde işinizi kolaylaştıracak öneriler.

yüzünüz Hormonlarınız durmadan değişirken bu farklılık ilk olarak yüzünüze yansıyacaktır. Bazı kadınların yüzüne doğal bir parlaklık gelirken bazıları bu parlaklığı sağlamak için biraz uğraşmak zorunda kalabilir. İşin iyi tarafı ise kan yoğunluğunuz arttığı için cildinizde sağlıklı bir pembeliğin ortaya çıkmasıdır. Vücudunuz su tuttuğu için hafif çizgi ve kırışıklıklarınız dolmaya başlar, yağ üretiminin fazlalaşması ise cildinizi daha güzel ve nemli gösterir. Fakat hormonlar tersine çalışarak cildinizi daha yağlı ve şişkin de gösterebilir.

GÜNLÜK PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ

Hamileyken günlük programınızda aşağıdaki değişiklikleri uygulayın:

Yüzünüzü hafif bir temizleyici ile sabah, akşam ve egzersizden sonra (terli olduğunuz zamanlarda) yıkayın

Yüzünüzde sivilceler çıktıysa nemlendiricinizi daha hafif ve yağsız bir losyonla değiştirin ki gözeneklerinizi tıkamadan yüzünüzü nemlendirebilin.

Bol bol su için.

Sivilceleri önlemek için yastık kılıfınızı sık sık değiştirin.

BELİRGİNLEŞEN KILCAL DAMARLAR

Hamilelik ve doğum sırasındaki kasılmalar küçük kan damarlarını patlatabilir ve kılcal damarların yüzde belirmesine neden olabilir. Günde iki kez bir iki damla gül yağı ile bu damarlara masaj yapın. Gül yağı, kılcal damarları sıkıştırarak kızarıklığı alır.

SOLGUN DUDAKLAR

Bazı hamile kadınlar dudak renklerinin daha belirginleştiğini söylerken bazıları ise dudaklarının iyice solgunlaştığını iddia eder. Eğer sizin de dudaklarınızın rengi uçup gittiyse ve ruj sürme fikri midenizi kaldırıyorsa, bir kulak çubuğunu vişneli jöle tozuna batırarak dudaklarına sürebilir ve doğal bir renk kazanabilirsiniz.

SOLGUN YÜZ

Kırem allık, bronzlaştırıcı ya da pembe ve altın renklerindeki toz allıkları deneyebilirsiniz.

UYKULUYKEN

Yorgunsunuz ve bu durum yüzünüze de yansıyor. Canlı bir görünüme hemen kavuşmak için gözlerinize kirpik kıvırıcı veya kıvırıcı rimel uygulayın. Kıvrık kirpikler dikkati gözlerinize çekecektir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!