IIP, Investors in People dünyadaki tek uluslararası IK kalite standartıdır. IIP en büyük faydası, insana yatırım yapmanın kurumumun itibar ve marka değerini yükseltirken ..

IIP, Investors in People dünyadaki tek uluslararası IK kalite standartıdır. IIP en büyük faydası, insana yatırım yapmanın kurumumun itibar ve marka değerini yükseltirken aynı zamanda satışları da olumlu etkilediği söylenmektedir. IIP bir kuruluşun iş performansı ve rekabet gücünün, çalışanlarının yönetimi ve geliştirilmesi yoluyla çoğaltılması yönünde planlanmış basit bir süreç iyileştirme aracı olarak, şirket stratejileri ve İK stratejisinin paralelliğini ve entegrasyonunu sağlamaktadır. IIP Standartı aynı zamanda kurumun IK prensipleri ve yönetimi olarak dünyadaki uygulamalara göre hangi seviyede olduğunyu görmesini sağlayan bir kıyas modelide oluşturmaktadır. IIP irili, ufaklı her türlü kurumun kullanımına göre modellenmiş bir IK sürecidir.

Şimdilik IIP’nin ne olduğunu kısaca ifade etmeye çalıştım. Daha sonra IIP’nin kurumlara neler kattığını ve Türkiyede IIP sertifikası alan firmalardan bahsedeceğim.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!