Teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen her sektörde büyük oranda gelişmeler yaşanmaya başladı. Özellikle son dönemde teknolojinin en çok etki ettiği sektörlerden birisi de silah sanayisi. Savaş teknolojileri bu kadar büyük gelişim gösterirken bu gelişimle beraber ilginç silahlar da ortaya çıkmaya başladı. . Zira en ilginç tasarımlar ve en sıra dışı özellikler casusu silahlarında bir araya geliyor. Genelde küçük ama etkisi oldukça güçlü olan bu silahlardan bazı örnekler verelim.

1. Cep Telefonu Şeklinde Silah

Cep Telefonu Şeklinde Silah

Daha önce birkaç savunma firması tarafından üretilmiş olan bu silah aslında tam bir cep telefonu. İçerisine yerleştirilen 4 tane 22 kalibreye sahip mermi sayesinde mini bir silaha dönüşen telefon kolay kolay da kullanılamıyor. Zira ateşleme için belli bir şifre girmek gerekiyor. Gerekli numaralar tuşlandığı zaman mermiler ateşleniyor.

2. SwissMiniGun Silahı

SwissMiniGun Silahı

İsviçre’nin ünlü silah fabrikalarından biri tarafından üretilen dünyanın en küçük silahı sadece 5.5 cm boya sahip. Boyutuna rağmen 112 metrelik bir menzili de bulunan silahın özellikle casusların ilk tercihi. Dünyanın en küçük silahı olarak bilinen SwissMiniGun tüm bu küçük boyutlarına rağmen epey tehlikeli bir silah olarak biliniyor.

3. Seecamp LWS 25

Seecamp LWS 25

Bir diğer mini casus silahı ise Seecamp LWS 25. Bazı büyük silah dükkanlarında da bulabileceğiniz bu Seecamp LWS 25 oldukça etkili ve kişiselleştirilebilecek bir silah olduğunu söylemek gerekiyor. Yani istediğiniz şekilde kamuflaj ve benzeri eklentiler yapabiliyorsunuz.

4. Flashlight Shotgun

Flashlight Shotgun

Belki de en ilginç casus silahlarından birisi de Ares savunma sistemleri tarafından üretilen Flashlight Shotgun. Adından da anlaşılabileceği gibi aslında bir el feneri gibi gözüken tasarıma sahip Flashlight Shotgun bir pompalı tüfek. Oldukça pratik kullanımı ve kolay kamuflajı sayesinde Flashlight Shotgunun tam bir casusu silahı olduğunu söyleyebiliriz.

5. Alman Brevete Cep

Alman Brevete Cep

Şimdiye kadar saydığımız tüm silahlar genelde yeni teknolojiyle üretilmiş üst düzey silahlardı. Ama geçmiş tarihlerde de dünya savaşları zamanlarında da birçok casus silahının kullanıldığını söylemek mümkün. İşte bu silahlarından biride Alman Brevete Cep. Özellikle ikinci dünya savaşında çok sık kullanıldığı bilinen mini silah 1908 yapımı ve 25 mermi atabiliyor.

6. Chicago İtfaiye Silahı

Chicago İtfaiye Silahı

İlk bakışta bir itfaiye hortumunun başını andıran silah oldukça kullanışlı bir suikast silahı olarak literatüre girmiş. Chicago bölgesinde üretilen ve 32 mm kalibreye sahip mermiler atabilen hortum şeklinde tabanca avuç içerisine sığabiliyor. Daha önce Amerikan başkanına suikast için de kullanılmış olan bu silah oldukça büyük bir etkiye sahip.

7. Derringer DA 38

Derringer DA 38

Oldukça küçük boyutlara sahip olan bir diğer mini silah Derringer DA 38 ilginç görüntüsüyle de beğeni topluyor. 9 mm mermi atabilen ve 120 metrelik bir mesafesi olan Derringer DA 38 daha önce ajan eğitimleri içinde test silahı olarak kullanılmış.

8. DM101 Mini

DM101 Mini

Amerikan yapımı olan bu mini silah daha önce birçok kez Amerikan polisinin resmi silahı olarak kullanılmış. Boyutuna rağmen mesafesinin çok uzun olması bu durumun en büyük nedeni. Şimdilerde pek kullanılmasa da hala DM101 Mininin hayranları olduğunu biliniyor.

9. Duckfoot

Duckfoot

Türkçe karşılığı ördek ayağı olan bu silahın tam da adına yakışır bir görünümü var. Tam olarak casus silahı kategorisine girmese de boyutu ile bu sınıfta yer almayı ha eden bir silah. Silahın en büyük avantajı ise aynı anda 3 mermi birden atabiliyor olması. Yine eski dönemlere ait olan Duckfoot savaş dönemlerinde de kullanılmış.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!