Sarhoşluk Nedir? Sarhoşluk Etkisi Nasıl Geçer?
Akşamdan kalma sarhoşluk nasıl geçer. Sarhoşluğun etkisi nasıl geçer

En büyük dertlerden, günlük sıkıntılardan kurtulmak ve unutmak amacı ile sağlığa faydası olduğu zannedilerek, mutlu olabilmek için içki(alkol) alımı ile gerçekleşen olaya sarhoşluk denilmektedir. Üstelik bu alkol alımının zararı olması ile birlikte, fazla tüketildiği zaman ölümlere bile sebep olmaktadır. Bu olay ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığınca uyarılarda ve telkin edilmektedir.

Sağlık ve neşeyi, kısaca mutluluğu zararlı maddede aramak yerine sağlıklı bir ömürde ve ailede aramak oldukça önemlidir. Sarhoşluk belirtileri alkol veya ona benzer bir ürün kullanımında bulunan kişinin mide bulantısı, kusması, mide ve baş ağrıları, uykusuzluk ve sürekli uyku hali, huzursuz bir durumda olmak, sürekli etraftan şüphelenme, gözde sulanmalar meydana gelmesi, hafıza zayıflaması ve bilinç kaybı gibi birçok kötü tesiri bulunmaktadır.

Kesinlikle sarhoşluk iyi ve örnek alınacak bir olmamakla. Aile içinde huzursuzluğa ve bir çok ölümlere sebep olabilmektedir. Bu yöntemden kurtulabilmek için özel kliniklikleri yapılarak tedavi için bir çözüm yöntemi araştırmaları yapılmaktadır. Sarhoşluk belirtileri hiç iyi bir şey olmamasının yanı sıra birçok hastalığa da taban hazırlamaktadır. Karaciğer hastalığına bile sebep olan sarhoşluk ileriki yaşlarda ciğerlerin iflas etmesine bile sebep olabilmektedir.

Peki bu sarhoşluk nasıl geçer? İlk başta sarhoş olmanın hiç iyi bir şey olmadığını vurgulamakla birlikte sarhoş bir insanı ayıltabilmek için soğuk bir duş iyi gelebilir. Sonrasında ise sert bir kahve mide bulantıları için iyi gelerek kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları