SALON ŞIKLIĞIYLA OTURMA ODASI RAHATLIĞI BİRLEŞİYOR
Salon şıklığı ve oturma odası rahatlığı

 Günümüzde evlerin metrekareleri düştüğü için oda sayıları azalsa da çoğu evde oturma odaları halen kullanılmaktadır. Gerek kolay temizlenmesi, gerekse günlük kullanıma uygunluğu her dairede bir oturma odası bulunma nedenini bize açıklamaktadır. Oturma odası takımları ise odanın en dikkat çekici aksesuarı olacağı için seçim yaparken işi şansa bırakmamak gerekir.

Günün yorgunluğunu oturma odasına atarken mekanın doğru dizayn edilmiş olması ve mobilyaların buna uygun şekilde tercih edilmesi önemlidir. Salon takımlarının aksine oturma odası takımları tasarımdan önce rahatlığıyla ve günlük kullanıma uygunluğuyla ön plana çıkmalıdır. Salonlarda avangart ve Osmanlı motifli klasik oturma grupları seçilebilirken televizyon odasında daha çok köşe koltuk takımları tercih edilmektedir. Köşe oturma odası takımları hem ufak çaplı misafir ağırlamalarına hem de günlük kullanıma uygun son derece kullanışlı mobilya gruplarıdır. Köşe koltuk takımlarını modern TV üniteleri, shaggy halılar ve kaliteli kumaş perdelerle kombin ederek hem salon takımı şıklığını hem de günlük kullanım kolaylığı ve rahatlığını elde edebilirsiniz. Yine şık ve modern tasarımlı zigon sehpalar koltuk takımlarıyla kombin edilerek değişik çözümler üretilebilir. Öte yandan sandıklı veya çekyatlı oturma odası takımları sayesinde mobilyanız birden çok amaca hizmet etmiş olur.

Bunun haricinde oturma odası takımlarında salon takımlarının aksine daha koyu tonlar ön plana çıkar. Günlük kullanımın neden olacağı lekelenme ve pislenmeler koyu renklerde belli olmayacaktır. Yine de akıllı ve silinebilir kumaşlar sayesinde günümüz oturma odası takımları kolayca kirden arındırılabilir. Ayrıca oturma gruplarında minderler ve kanepeler birbirinden zıt renklerle dekore edilerek ilgi çekici uygulamalar meydana getirilebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları