Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır
Bu yaz sezonunda kadınların cilt bakımı ve güzellik konusundaki trendlerinden biri de ıslak görünümlü makyaj. Bundaki en büyük etkenlerden biri de zannedersek artık...

Bu yaz sezonunda kadınların cilt bakımı ve güzellik konusundaki trendlerinden biri de ıslak görünümlü makyaj. Bundaki en büyük etkenlerden biri de zannedersek artık klasik makyaj yöntemlerinin demode olması. Islak görünümlü makyaj cildi, daha genç ve olabildiğince de doğal gösteriyor. Islak görünümlü makyaj ayrıca klasik makyaj yöntemlerine göre cildinizin daha rahat nefes almasını sağladığı için de yaşlanmayı geciktiriyor denilebilir.

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak görünümlü makyajda öncelikle fondöten ve pudra kullanımı biraz daha ikinci planda tutuluyor. Zira bunlar cildin daha mat gözükmesine neden olmakta. Bunların yerine ıslak bir görünümü elde edebilmek için aydınlatıcı kullanmalısınız. Islak görünümlü makyajla asıl hedeflenen göz kapaklarının, elmacık kemiğinin ve burnun üst kısmının ışıl ışıl durması. İdeal bir ıslak görünümlü makyaj için cildin az miktarda fondöten yardımıyla pürüzsüzlüğü saplandıktan sonra bunun üzerine aydınlatıcı sürmek. Bu işlemi yaparken de özellikle elmacık kemiği, burun üstü, çene altına hafif parlaklık verilmesine dikkat edilmesi. En son aşamada ise hafiften renkli nemlendirici uygulaması yapılıyor. Eğer illaki pudra kullanılması gerekiyorsa da en son T bölgesine kullanılması tavsiye ediliyor.

Islak Görünümlü Makyaj İçin Hangi Malzemeler Gerekli?

Sıvı aydınlatıcınız mutlaka olmalı. Ayrıca yüzünüzde sıcaklığı yakalayabilmek için 2 farklı tonda allığınız olabilir. Bunlardan biri açık tonda diğeri ise daha koyu tonda olmalı. Ayrıca son aşama için renkli nemlendiriciniz ve gözler için de ışıltılı farlarınız olmalı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları