“İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı” ( İSTEK Vakfı ) tarafından 1996 yılında kurulan “Yeditepe Üniversitesi”; eski siyasetçi Bedrettin Dalan önderliğinde vücuda getirilmiştir.

“İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı” ( İSTEK Vakfı ) tarafından 1996 yılında kurulan “Yeditepe Üniversitesi”; eski siyasetçi Bedrettin Dalan önderliğinde vücuda getirilmiştir.

Yeditepe Üniversitesi’nin temel yerleşim planı “26 Ağustos Yerleşimi ” ismi ile adlandırılmıştır. Diş Hekimliği Fakültesi haricinde bulunan bütün lisans ve yüksek lisans derecesindeki öğrenim programları 2000 – 2001 Akademik yılından bu yana 26 Ağustos Yerleşiminde faaliyet göstermektedir. Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastanesi İstanbul İli Kadıköy İlçesi Göztepe semtinde bulunan meşhur Bağdat Caddesi’nde bulunmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ise Kadıköy İlçesi sınırları dahilinde kalan E-5 kodlu karayolunun üzerinde Bostancı semtinde 2005-2006 Akademik yılından beri hizmetlerine devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi; 26 Ağustos Yerleşkesi konum itibarı ile İstanbul Anadolu yakasındaki Kayışdağı’nın eteklerinde bulunmaktadır. Kendine has mimarisi tarzı eşliğinde yüz yirmi beş bin metrekarelik bir alanda konumlandırılmıştır. Kapısından içeri girenleri kelimenin tam anlamı ile büyüleyen 26 Ağustos Yerleşkesinin mimari konsepti, Bedrettin Dalan tarafından tayin edilmiştir. Selçuklu dönemi mimari tarzı etkisi altında inşa edilen 26 Ağustos Yerleşkesi’nin dört bir yanında; kadın ve erkeği temsil eden çift başlı kartal figürü vardır.

Yeditepe Üniversitesi; lisans derecesindeki programlarını 2008 – 2009 akademik yılından beri on iki fakülte, bir Yabancı Diller Yüksekokulu, bir Meslek Yüksekokulu’nda toplamda altmış değişik programla sürdürmektedir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!