“Vehbi Koç Vakfı” iştiraki ile tarihler 1993 senesini işaret ederken kurulmuş olan “Koç Üniversitesi”, kurulduğu yıldan 2000 senesine kadar İstanbul İli, Sarıyer İlçesi’nde

“Vehbi Koç Vakfı” iştiraki ile tarihler 1993 senesini işaret ederken kurulmuş olan “Koç Üniversitesi”, kurulduğu yıldan 2000 senesine kadar İstanbul İli, Sarıyer İlçesi’nde bulunan İstinye’de hizmet vermiştir. 2000 senesinde ise İstanbul Avrupa Yakası’nda Karadeniz’e ve İstanbul Boğazı’na kıyısı olan tek yerleşim birimi “Rumeli Feneri Köyü” yolu üzerindeki kampüsünde yükseköğrenim faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Üç bin dokuz yüz kırk beş öğrencisi ve üç yüz altmış dört akademik personeli ile eğitim hayatını sürdüren “Koç Üniversitesi”, herhangi bir maddi kazanç amacı taşımayan bir vakıf üniversitesi statüsündedir.

Koç Üniversitesi; üniversiteyi kuran vakfa adını veren merhum Vehbi Koç’un; “Sermaye bulunur, makine alınır, teknoloji transfer edilir; fakat iyi eğitilmiş insan gücü yoksa netice almak zordur…” söylemine uygun vasıfta öğrenim vermektedir. Ayrıca 1993 –  1994 akademik yılının ilk dersi de, merhum Vehbi Koç tarafından verilmiştir.

On sekiz senelik akademik hayatında ülkenin alanında en başarılı olmuş kişilerini yetiştiren “Koç Üniversitesi”; yirmi üç yüksek lisans, on üç doktora ve yirmi iki lisans programı ile Türk yükseköğrenimine hizmet etmeye devam eden kurumda, ön lisans programı bulunmamaktadır.

Koç Üniversitesi” birçok uluslararası ve ulusal kurum tarafından akredite edilmiş bir yükseköğrenim kurumudur.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!