Saçlarınız hangi renkte hangi uzunlukta olursa olsun örneğin ister kısa ister uzun, bir saçı güzel gösterecek en önemli faktör saç bakımıdır. Bir saç ne kadar güzel renkte ...

Saçlarınız hangi renkte hangi uzunlukta olursa olsun örneğin ister kısa ister uzun, bir saçı güzel gösterecek en önemli faktör saç bakımıdır. Bir saç ne kadar güzel renkte olursa olsun o saç bakımlı görünmedikçe donuk kalır ve dikkat çekmez. Halbuki az kırıksız parlak saçlar her bayanın hayalidir. Bunun için kendi bakımınızı evde yapabilirsiniz. Ama eğer kendiniz yapamıyorsanız sürekli kuaförünüze gidip saç bakımınızı yaptırabilirsiniz. Çünkü biz bayanlar sürekli saç renklerimizi değiştirip farklılık yapmak istediğimizden saçlarımıza çok fazla zarar verir onları kırarız.

Saç bakım ister. Bakım olmadığında ise hoş bir görüntü yaratmaz. Bu yüzden bakımı eksik etmemek gerekir. Size önerdiğim evde kendi bakımınızı kendiniz yapabileceğiniz bir yöntem sunacağım. Özellikle saçlarınız parlamıyorsa ve çok mat ise bunu uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesine de iyi gelecektir. Öncelikle nazik bir şampuan kullanın. Saçı iyice arındırmak ayrıca, saç kreminin daha iyi nüfuz ederek saçın parlaklığı artırmasına olanak sağlar. Saçlarınızı nemlendirin. Nemlendirici maske uygulayabilirsiniz saçlarınıza. Fırça da önemlidir saç bakımınızda. Saçlarınıza zarar vermeyen ahşap bir fırça seçin. Saçlarınızı kökten uca birkaç kez tarayın. Bu sayede saç diplerindeki doğal yağlar her yere yayılmış olur.

En son ise saçlarınıza parlaklık verecek bir sprey sıkmalısınız. Ama bunu fazla miktarda yapmayın. Azar azar uygulayın. Son olarak ise kepekli saçtan bahsetmek istiyorum ve bunun için size bir şey önereceğim. Çünkü kepekli saçın ne kadar can sıktığının farkındayım. Bunun için Çırpılmış bir adet yumurta beyazını bir çorba kaşığı limon suyu ile karıştırıp saç diplerinize uygulayın. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 2- 3 defa bu yöntemi uygulayın. Kepeklerin azaldığını fark edeceksiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!