Fethiye belde ve köyleri, gezi ve tatil yerleri, konaklama ve ulaşım

Fethiye'de mavi yolculuk veya tekne turu bir çok alternatifler mevcuttur. Farklı güzergahlar, farklı firmalar mevcuttur. 

Şimdi sizlere nereye gitmelisiniz nereden gitmelisiniz bu konuda bilgiler vermeye çalışacağım. 

Fethiye şehir merkezinden 12 adalar, Göcek turu gibi güzergahlara tur düzenleyen yüzlerce yat firması bulmanız mümkündür. 

Takriben bu turlar sabah 9-10 gibi başlar ve akşam üstü 5-7 gibi sona erer. 

Fethiye kordonundan bu firmalara ulaşmak mümkündür yine çalış tarafında konaklıyorsanız Çalış plajında buluna yürüyüş parkuru üzerinde firmanın satış bürosu veya temsilcisini bulabilirisiniz. 

Kalkış yeri Fethiye limanı kordonudur. Sizi otelinizden alıp otelinize teslim edeceklerdir. Mutlaka katılmanızı tavsiye ediyorum. 

Ölüdeniz'de konaklayanlar içinse Ölüdeniz'den hareket eden Ölüdeniz turunu tavsiye ederim buradan kalkan tekne turunda ise Kelebekler vadisi, soğuk sular gibi yerleri görmeniz mümkündür. 

Fethiye'den hareket eden turlar ise 12 adalar başta olmak üzere bir çok yeri görmenize olanak sağlıyor yine geceleri de mehtap turları düzenlenmektedir. 

Bu turlar sadece buralarla sınırlı değildir Kaş, Kekova, Bodrum, Marmaris gibi uzun güzergahlara da turlar düzenlenmektedir. 

Bu turların fiyatları gideceğiniz firmaya ve katılacağınız turun mesafesine göre değişmektedir fakat tahmini ücret 50-100 TL civarında seyrettiğini belirtmek isterim. 

Eğer tatil için Fethiye'yi tercih etmişseniz mutlaka bu turlara katılmanızı tavsiye ediyorum. Gün sonunda yorgun düşeceksiniz fakat bu yorgunluk tatlı bir yorgunluk olacak. Görmenin keşfetmenin, öğrenmenin ve eğlenmenin verdiği tatlı bir yorgunluk olacaktır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!