Fethiye'de görülmesi gereken yerler

1. Saklıkent

Saklıkent

Fethiye şehir merkezine 45 km mesafede Kayadibi köyü sınırları içersinde Gizli kalmış bir cennettir Saklıkent.

2. Çayağzı plajı

Çayağzı plajı

Kumluova beldesi sınırları içinde bulanan Çayağzı plajı Eşen çayı'nın döküldüğü kısımda olduğu için isminide buradan almaktadır. Aynı zamanda Fethiye ve Antalya sınırını belirler.

3. Karadere Plajı ( Özlen)

Karadere Plajı ( Özlen)

Fethiye ilçesine bağlı Karadere beldesi sınırları içinde yer alır aslında bu plaj bir bütündür ve başladığı yer Karadere plajı sona erdiği yer çayağzı plajıdır ve devamı Patara Plajıdır.

4. Hisarönü

Hisarönü

Ölüdeniz beldesine bağlı bir köydür fakat Turizmin burada çok hızlı bir şekilde gelişmesi sonucunda köy olmaktan çıkmış tam anlamı ile bir turizm merkezi olmuş ve Fethiye ve Ölüdenizin Gece hayatının nabzını tutmaya başlamıştır.

5. Kayaköy

Kayaköy

Bastığınız her karış toprakta tarih yatan, mezarlar, kiliseler ve eski yapıların bulunduğu tarihi değerlerini korumaya devam eden tarih severlerin aşık olduğu bir köyümüzdür.

6. Ören

Ören

Kemer beldesine bağlı doğa harikası bir köyümüzdür. Fethiye şehir merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunmaktadır. Fethiye'nin en büyük akarsularından Eşen Çayı'nın kaynağıda bu köydedir.

7. Tlos

Tlos

Kemer beldesi Yakaköy sınırları içersinde yer alan bir köyümüzdür. Tarih değerleri şuan koruma altındadır fakat daha önceki yıllarda değer verildiği söylenemez bu yüzden antik tiyatro vb tarihi degerlerimiz epey zarar görmüştür.

8. Katrancı

Katrancı

Fethiye şehir merkezine 15 dakikalık bir mesafede bulunan yeşil ile mavinin kucaklaştığı çok güzel koylarımızdan birisidir. Kamp alanı olarak dizayn edilmiş demek gerçek sışı bir kavram olmayacaktır.

9. Günlüklü Koyu

Günlüklü Koyu

Fethiye Muğla karayolu üzerinde bulunmaktadır. Fethiye merkezine tahmini mesafe 18-20 km civarındadır. yaz aylarında Kargı - Yanıklar dolmuşları düzenli olarak sefer yapmaktadırlar. Yine kendi aracınızla Fethiye merkezden 10-15 dakika gibi bir zamanda ulaşabilirsiniz.

10. Samanlık koyu

Samanlık koyu

Fethiye şehir merkezine 4-5 km mesafede bulunan çam ormanları içerisinde güzel bir koyumuzdur. Fazla uzaklara gitmek istemeyenlerin ilk tercih edeceği dğanın kucağında bir koy.

11. Aşıklar tepesi

Aşıklar tepesi

Ayaklarınızın altında Fethiye, karşınızda Fethiye körfezi eski alaturka banklar kuşbakışı olarak Fethiyeyi göreceksiniz. Burada Rentaurant, bar, market vs yok yiyip içeceginizi kendiniz yanınızda görüreceksiniz. Eski adıyla Debboy yoludur.

12. Adalar

Adalar

12 adalar deniz yolu ile görmenizin mümkün olduğu adalar zinciridir. 12 Adalar için bir gününüzü ayırmanız gerekmaktedir ve deniz yolu ile ulaşmak için Fethiye Kordon boyunda bulunan yatlarla yapabilirsiniz. Çok ekonomik tur organizasyonları mevcuttur.

13. Ölüdeniz

Ölüdeniz

Tüm Dünya'nın akın ettiği Ölüdeniz; birbirinden eğlenceli aktiviteleri ve gece hayatı ile artık Türkiyenin en hızlı büyüyen ve en çok Turist çeken bir Turizm merkezidir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!