Microsoft’un oyun dünyasındaki gözde ürünü olan Xbox’ ın tanıtımı yapıldı ve öne çıkan özellikleri Xbox kullanıcılarına tanıtıldı...

Microsoft’un oyun dünyasındaki  gözde ürünü olan Xbox’ ın tanıtımı yapıldı ve öne çıkan özellikleri Xbox kullanıcılarına tanıtıldı. Microsoft tarafından hayatın her alanında kullanılması amacıyla tasarlanan Xbox One,  hareketlerimizden ve mimiklerimizden bizim isteklermizi anlayacak ve uygulayabilecek donanıma sahip bir cihaz olmuş. Xbox One isteklerimizi başka insanlarla da paylaşabilecek özelliklere sahip ve bu işlemlerin hepsini yaparken de inanılmaz bir şekilde hızlı olmayı başarabilecek kapasitede bir cihaz. Oldukça geniş bir AR-GE çalışmasıyla hazırlanan Xbox One bütün bu kompleks içeriğine rağmen oldukça sadece ve kullanımı kolay bir tasarıma sahip.

Xbox One Oyun Konsolu

Oyun konsolu kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan ısınma sorununu da göz ardı etmeyen Microsoft mühendisleri Xbox One’ı tasarlarken ısınmaması açısından konsolun büyük bir kısmında havalandırma için büyük bir açıklık oluşturmuşlar. Xbox One bu dizaynı sayesinde dilerseniz günlerce oyun oynayabileceğiniz bir konsol haline gelmiş. Xbox One rakibi PlayStation gibi Blu-ray okuyucuya da sahip. Hareket algılama konusunda da büyük gelişme gösteren Xbox One, 1080p hareket algılayıcısı ile her türlü aydınlatma koşulunda hareketleri oldukça doğru ve hızlı bir şekilde algılayabilme kapasitesine sahip. Hatta çok gürültülü bir ortamda olsanız dahi Xbox One sesinizi diğer seslerden ayırabilmekte.

Xbox One’daki değişiklerden birisi de kontrolörde meydana gelmiş. Daha ergonomik bir yapıya sahip olan kontrolör, yenilenen yön tuşları ve titreşim çeşitleri ile dikkat çekiyor. Kontrolöre ilave edilen algılayıcı ile yukarı aşağı sağa sola yapılan hareketler oyundaki yönlendirmeleri yapmanızı daha kolay hale getirirken artık oyun oynarken daha dinamik olacağımızın sinyallerini vermekte. Kontrolöre eklenen 40’tan fazla özellik ile artık oyun kahramanını yönlendirirken hiçbir sınırla karşı karşıya kalmıyorsunuz. Bu gelişmelerle Xbox One, PS4’ün tahtını elinden almaya çok yakın gözüküyor.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!