Twitter'da birden fazla hesap oluşturmak ve kullanmak istiyor ve bu hesaplar tek bir mail adresine kayıtlı olsun diyorsanız bu mümkün. Sadece yeni bir Twitter hesab....

Twitter'da birden fazla hesap oluşturmak ve kullanmak istiyor ve bu hesaplar tek bir mail adresine kayıtlı olsun diyorsanız bu mümkün. Sadece yeni bir Twitter hesabı açabilmek için bir mail adresi almak ve bir daha bu maili kullanmamak pek mantıklı görünmüyor.

Twitter aynı e-posta adresi ile birden fazla hesap açmanıza izin vermiyor. Aynı e-posta adresi ile kayıt olmak istediğinizde sizi uyarıyor ve kaydınızı kabul etmiyor. Fakat bu durumu değiştirerek Twitter’ı küçük bir yalan ile kandırmanın bir yolu var.

Gmail Hesabı ile Birden Fazla Twitter Üyeliği Açılabilir

Gmail Hesabı ile Birden Fazla Twitter Üyeliği Açılabilir

Twitter’ı kandırmanın yolu Gmail’in pek çok kişi tarafından bilinmeyen gizli bir özelliğinden geçiyor. Gmail’de, mail adresinizin arasına nokta koyduğunuzda gelen e-postalar gene aynı mail kutusuna düşüyor.

Örnek olarak diyelim ki janedoe@gmail.com diye bir mail adresiniz var. jane.doe@gmail.com adresine atılan mail adresleri de sizin mail kutunuza gelecektir. Bu durumun nedeni ise Gmail’in aralardaki noktaları yok sayması ve bu şekilde kullanıcıların gereksiz e-posta adresleri almasını engellemeyi amaçlaması.

Gmail bu noktalı mail adreslerini tek adres algılıyor fakat Twitter bunları ayrı bir mail adresi olarak anımsıyor. Böylece Twitter’ın gözünde farklı gözüken fakat aslında aynı olan mail adresleri ile birden fazla Twitter hesabı açmış oluyorsunuz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!