İnternetin ve dolayısıyla teknolojinin vazgeçilmezlerimizden olduğu bu günlerde artık firmalar da kendini yeniledi ve yeni bir teknolojiyi hayatlarına soktu. Bu teknolojiyi ...

İnternetin ve dolayısıyla teknolojinin vazgeçilmezlerimizden olduğu bu günlerde artık firmalar da kendini yeniledi ve yeni bir teknolojiyi hayatlarına soktu. Bu teknolojiyi satan ve satış sonrası hizmet veren firmalara Mikro Bayileri adı veriliyor. Bu bayiiler teknolojik muhasebe yazılımı satan firmalardır. Muhasebe ve finans hesaplarının güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan bu sistem, büyük işletmelerin kolaylıkla kullandıkları bir yazılımdır. Bayiler yazılım satarken en çok kendilerinin güvenilirliğinden bahseder. İkinci olarak da yaygın servis ağına sahip olmalarıyla övünürler. Referanslar, daha önce yapılan işler de müşteriyi ikna etmek için kullanılır.

Yazılım satan bayilerin hepsinin çalışma prensibi aynı değildir. Büyük satış bayileri zaten kendini ispatlamıştır fakat bu ön yargıyla hareket etmek de yanlış olabilir. Eğer Mikro Bayileri ürünün kurulumunu sağlıyorsa, ürünle ilgili satış öncesi bilgilendirmeyi tam yapıyorsa, ürünün satışından sonra ise gerekli eğitimi veriyorsa bir de teknik destek sağlayabiliyorsa o firmalar da işini iyi yapabilir. Bayiler yazılım satışı yapabilmek için çeşitli kampanyalar yapar. Bunlar arasında kısa süreli ücretsiz kullanım, ücretsiz demo, ücretsiz olarak kısa süre için satış sonrası mikro destek sayılabilir.

Mikro Bayileri ürünün tam olarak ve doğru tanıtılmasından sorumludur. Ürünle ilgili açık ve net bilgiler vermelidir. Müşterinin sorularını sabırla dinlemeli ve bu soruları giderecek cevaplar vermelidir. Yazılım satan bayilerin de aynı sorumluluk anlayışıyla hareket etmesi şarttır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!