Dünyanın her yerinde bayanlar arasında görülebilen hastalıklardan biri haline gelen vajinismus, eşlerin birbirlerinden soğumasına ...

Dünyanın her yerinde bayanlar arasında görülebilen hastalıklardan biri haline gelen vajinismus, eşlerin birbirlerinden soğumasına neden olabilen etkenlerden biri olarak görülmektedir. Ülkemizde de her 10 kadından 1’inin bu hastalığa sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak korkulacak kadar ciddi ve geçmeyecek kadar tehlikeli bir hastalık olmadığını da söylemek gerekiyor. İşin uzmanlarından yardım alarak vajinismus tedavisi uygulayarak daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hastalığa neden olan belli başlı etkenlerin varlığından söz etmek gerekiyor. Bunlar, çocukluk yaşlarından büyüme yaşına ve evlilik sürecine nasıl girdiğine kadar detaylarıyla incelenmesi gereken konulardır. Net sonuçlara varmak adına ve vajinismus tedavisi uygulanmasında başarılı sonuçlara ulaşmak adına bunlar oldukça önemlidir.

Kliniğimiz, uzun zamandır hizmet veren ve alanında başarı elde eden bir kliniktir. Uygulanan yöntemlerin modern yöntemler olduğunu ifade etmek istiyoruz. Uygulanan bilişsel terapi, davranışsal terapi ve çok gerekli durumlarda hipnoterapi (hipnoz)  yöntemleriyle vajinismus hastalığından kurtulmayı sağlayan doktorlarımız, ilkel tekniklerin kullanılmasından kesinlikle uzak durmaktadırlar. Aile hayatı, cinsel hayat ve ilerleyen zamanlarda bebek doğumunun daha sağlıklı olması adına tedavi sürecini erkenden başlatmanızda fayda olduğunu söylemek gerekiyor. vajinismus hastalığı, çözümü olmayan bir hastalık değildir. Ancak erken sürede teşhis ve tedavinin de çok önemli olduğunu söylememiz gerekiyor. Dilediğiniz zaman uzmanlarımıza danışarak hastalık ve çözümleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.  


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!