Fazla yağlardan kurtulup belirli bir forma girmek güzelliğimizi doğrudan etkileyen bir unsurdur. Diyet yaparak ve çeşitli egzersizlerle zayıflayıp vücudumuzu belirli bir

Fazla yağlardan kurtulup belirli bir forma girmek güzelliğimizi doğrudan etkileyen bir unsurdur. Diyet yaparak ve çeşitli egzersizlerle zayıflayıp vücudumuzu belirli bir forma sokmanın yanı sıra takviye olarak bitkisel ve doğal takviyelerden de yardım almak, daha hızlı sonuç alabilmek açısından faydalı olacaktır. Cilt bakımı konusunda doğal ve bitkisel yöntemlere verdiğimiz önem kadar forma girme , zayıflama ve sağlıklı bir şekilde kilo verme konularında da doğal ve bitkisel yöntemlerle önem vermekteyiz.

Kilo verip forma girme konusunda bitkisel çaylardan da yararlanabiliriz. Özellikle metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlayacak çaylar bizim için oldukça faydalı ve etkili olacaktır. Çünkü metabolizmanın hızlı çalışması, bünyemizde bulunan yağların daha hızlı yakılmasını sağlar.

Sağlıklı bir şekilde forma girmek için metabolizma hızlandırıcı çay tariflerimizi deneyebilirsiniz.

Metabolizma Hızlandırıcı Elmalı ve Limonlu Bitki Çayı Tarifi

Metabolizma Hızlandırıcı Elmalı ve Limonlu Bitki Çayı Tarifi

Bu çay için gerekli malzemeler; 6 adet karanfil, 1 tane kabuk tarçın, 1 adet elma, 1 adet limon, 1 tatlı kaşığı karabiber ve son olarak 3 litre içme suyu.

Metabolizma hızlandırıcı çayımızı hazırlamak için önce elmamızı yıkayarak, kabuklarını soymadan eşit bir şekilde dört parçaya bölüyoruz. Çekirdek kısımlarını temizleyebilirsiniz. Daha sonra yine limonu kabuklu bir şekilde dörde bölüp elma ve limonların tamamını bir tencereye koyarak üzerine 3 litre içme suyunu ilave ediyoruz. Bu karışımı su yarıya inene kadar kaynatıyoruz. Su yarıya inince tencerenin altını kapatıyoruz. Kaynatmış olduğumuz bu suyu biraz ılıdıktan sonra temiz bir şişeye boşaltın. Suyun içerisinde elma ve limonları ise güzelce ezerek süzgeçten geçirin ve bunu suya ilave edin. Daha sonra ise karanfil, tarçın ve karabiberi de ekleyerek güzelce karıştırın.

Metabolizmanın hızlı çalışması için hazırlamış olduğunuz bu limonlu ve elmalı çayı sıcak ya da soğuk olarak sabah ve akşamları yemeklerden 1 saat önce içerek tüketebilirsiniz.

Metabolizma Hızlandırıcı Greyfurtlu Bitki Çayı Tarifi

Metabolizma Hızlandırıcı Greyfurtlu Bitki Çayı Tarifi

Greyfurt ile de metabolizma hızlandırıcı bitki çayı hazırlayabilirsiniz. Bu çayı hazırlamak için 2 adet büyük boy greyfurt ile 3 adet limonu küçük dilimler halinde doğrayın. Daha sonra bunları bir tencereye koyarak üzerine 1 litre içme suyu ilave ederek 15-20 dk boyunca kaynatın. Kaynadıktan sonra süzerek bir şişeye alın. Metabolizmanın hızlanması için her yemek yedikten 1 saat sonra 1’er bardak bu çaydan sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Ballı ve Elma Sirkeli Metabolizma Hızlandırıcı Çay Tarifi

Ballı ve Elma Sirkeli Metabolizma Hızlandırıcı Çay Tarifi

1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 tatlı kaşığı süzme balı 1 su bardağı sıcak suyun içerisine ilave ederek güzelce karıştırın. Bu karışımın içerisine dilerseniz 1-2 adet karanfil de ilave ederek sabah kahvaltıdan yarım saat önce ılık olarak ve aç karna içerek tüketebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!