Bitkisel ürünlerin önemini ve bize neler kazandıracaklarını son yıllarda daha çok önemseyen bir toplum haline geldik. Biz kadınlar, güzelliğimize ve bakımımıza dikkat ...

Bitkisel ürünlerin önemini ve bize neler kazandıracaklarını son yıllarda daha çok önemseyen bir toplum haline geldik. Biz kadınlar, güzelliğimize ve bakımımıza dikkat etmenin yanı sıra sağlığımıza da dikkat ederek daha keyifli ve huzurlu bir hayat sürmek için mücadele etmeyiz. Söz konusu sağlık olunca bitkilerden yararlanmak, bilinçli bir bitki uzmanı olarak yerinde ve kararında bitkisel takviyeler almak son derece isabetli bir davranış şekli olacaktır.

Hayatımıza ve sağlığımıza olumlu anlamda katkı sağlayan bitkilerden biri de biberiye. Biberiye aslında çok da yabancısı olduğumuz bir bitki değil, naneye yakın olan bir bitki. Yemeklerde de az da olsa baharat olarak kullanılabilen biberiye, en çok çay olara tüketilmekte.

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?

Çağımızın en büyük sorunu strese iyi gelir.

Midedeki hazımsızlığı giderir.

Dikkat eksikliğine iyi gelir

Hafızayı kuvvetlendirip, zindelik sağlar.

Kabızlık sorunu yaşayanlar için birebirdir.

Kan dolaşımını hızlandırıp, toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklara karşı daha sağlam bir bünyeye sahip olmamıza katkı sağlar.Antioksidan özelliği vardır.

Migren hastaları için oldukça faydalıdır.

Vücudunuzdaki fazlalık yağları yakar ve zayıflamanıza yardımcı olur.

Cildinizin güzelleşmesine olumlu yönde katkı sağlar.

 B vitamini açısından oldukça zengin olan biberiye, aynı zamanda C, D, E ve K vitaminlerini de bünyesinde bulundurur. Bu nedenle ilgili vitaminler yönünden eksik olmanız durumunda biberiye çayı ile bu vitaminlerin takviyesini sağlamış olursunuz.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?

Biberiye çayını dilerseniz hazır poşet olarak satın alıp tüketebilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz kurumuş halde satılanlardan alıp kendiniz biberiye çayı hazırlamanızdır. Dilerseniz küçük bir demlikte demleyebileceğiniz gibi dilerseniz de süzgecin üzerine bir miktar biberiye otu koyup kaynamış su ilave ederek afiyetle içebilirsiniz.

Günlük Ne Kadar Biberiye Çayı İçmek Gerekir?

Herşeyin azı karar çoğu zarar demişler. O nedenle beklenilen neticeyi almak için günde 2-3 fincan biberiye çayı içmeniz yeterli olacaktr.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!