Uzun süreli devam eden adet düzensizliği bir çok kadın için ciddi bir problemdir. Eğer tedbir alınmazsa bu durum çeşitli hastalıklara yol açabilir. Adet düzensizliği ...

Uzun süreli devam eden adet düzensizliği bir çok kadın için ciddi bir problemdir. Eğer tedbir alınmazsa bu durum çeşitli hastalıklara yol açabilir. Adet düzensizliği durumu için alternatif tıp anlamında yani bitkisel olarak ne yapılabilir konusuna değinmeden önce adet düzensizliğini nedir ve hangi sebeplerden dolayı bir kadın adet düzensizliğine yakalanır konusunda bilgiler aktaracağız.

Normal şartlarda bir kadın sene boyunca ortalama 10-15 kez adet yaşar. Bu rakamın ortalama bir değer olduğunu üç aşağı beş yukarı sapmalar olabileceğini unutmadan eğer adet sıklıkları bahsettğimiz rakamlardan çok farklı ise adet düzensizliğinden bahsedilebilir.

Adet düzensizliğine neden olan bir çok etken bulunmaktadır.  Aşırı stres, aşırı kilo kaybı, dengesiz beslenme, şeker hastalığı, guatr, siroz, düşük gebelik yaşama, dış gebelik sorunu, iltihaplı şekilde gözüken pelvik rahatsızlığı, yumurtalık yetmezliği gibi durumlar adet düzensizliğine neden olabilmektedir. Ayrıca bazı ilaçların kullanımı da adet düzensizliğine neden olabilmektedir. Bu ilaçları antidepresanlar, doğum kontrol hapları, kanı inceltici ve sulandırıcı ilaçlar olarak sıralayabiliriz.

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Çözüm

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Çözüm

Adet düzensizliği için uzman bir doktora başvurup tedavi olabileceğiniz gibi alternatif tıp ile de bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Adet düzensizliği için alanında uzman Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu Hocanın bitkisel tedavi yöntemleri bir çok kadın tarafından uygulanmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Hoca adet düzensizliği rahatsızlığı yaşayanlar için Latince ismi “Allcemilla vulgaris” olan “testere dişli arslanpençesi” bitkisini tavsiye etmektedir. Bu bitkiyle uygulanacak kürle adet düzensizliği rahatsızlığından kurtulmanız mümkün. Adet düzensizliği tedavisi için;

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kür Tarifi

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kür Tarifi

Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı yani 3-4 gr Kurutulmuş testere dişli arslanpençesi

200 ml klorsuz içme suyu

 Kürün Yapılışı ve Uygulanışı:

Bir cezveye suyu koyup, klorsuz suyun içerisine kurutulmuş testere dişli arslanpençesini ilave edin. Kısık ateşte bu karışımı kaynatıp altını kapattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilık haldeyken süzün. Bu karışımdan her gün günde 2 kez sabah kahvaltısının akabinden 2 saat sonra ya da öğleden sonra aç karna 1’er su bardağı için. Buna 1 ay boyunca devam edin.1 aylık süre dolduktan sonra 1 hafta boyunca karışımı içmeye ara verin. Bu 1 haftadan sonra yine aynı şekilde 1 ay boyunca için ve bu 1 ayın sonunda artık içmeyi kesin. Eğer tekrardan adet düzensizliği sorunu yaşarsanız kürü aynı şekilde uygulamaya geçebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!