Kadınından erkeğine saç dökülmesi bir çok insanın ortak problemlerinden biri. Hele ki saç dökülme sorununa sahip olan kişi yaş olarak genç bir profile sahipse bu durum

Saç Dökülmesine Karşı Beslenme Kuralları

Kadınından erkeğine saç dökülmesi bir çok insanın ortak problemlerinden biri. Hele ki saç dökülme sorununa sahip olan kişi yaş olarak genç bir profile sahipse bu durum takıntı seviyesine gelebilmekte. Saç dökülmesinin A, B ve E vitamini eksikliği, Omega 3 eksikliği, çinko ve demir eksikliği ve stres gibi bir çok nedeni bulunmakta. Ciddi oranda saç dökülmesi yaşayan insanların bu sorunu ile ilgili olarak uzman bir hekime görünmesinde yarar var.   Eğer siz de saç dökülme problemi yaşıyorsanız ya da saçınızın dökülmesinden korkuyorsanız tavsiye edeceğimiz besinlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte Saç Dökülmesine Karşı Beslenme Kuralları :

Saç Dökülmesine Karşı Neler Tüketilmeli?

-Zeytinyağı: Saç dökülme nedenlerinden biri de E vitamini eksikliğidir. Zeytinyağı ise E vitamini açısından oldukça zengindir. Antioksidan özelliği de olan zeytinyağını hem bir çok sağlık problemine karşı, hem de güçlü bir saçlara sahip olmak için bol bol tüketmenizde fayda var.

-Ispanak: Demir kaynağı olarak da bilinen ıspanak, B vitamini açısından da oldukça zengindir. Bünyenizde yeterli miktarda demir ve B vitamini olmaması durumunda saç dökülme problemi yaşayabileceğiniz söz konusu olacağı için mevsiminde bol bol ıspanak tüketmeniz yararlı olacaktır.

-Havuç: Sadece gözlere yararlı olmayan havuç aynı zamanda güçlü saçlara sahip olmak için birebir.Çünkü havuç içerisinde saç dökülmelerini önleyen bol miktarda A vitamini bulunmakta.

-Soya: Bir çok insan tarafından çok sık tüketilmeyen soya da aslında tam bir şifa kaynağı. Bünyesinde A vitamini ve demir barındıran soya, saç dökülmelerine iyi gelmekte.

Bunların dışında Omega-3 eksikliğinin de saç dökülmelerine neden olduğunu göz önünde bulundurarak içerisinde bol miktarda Omega-3 barındıran ceviz, keten tohumu, ton balığı, somon, hamsi, sardalya ve uskumru gibi balıklar tüketilebilir. Ayrıca B vitamini açısından zengin olan tam tahıllı gıdaları da saç dökülmelerine karşı tüketebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!