2000 yıldan fazladır insanları büyüleyen inciler, istiridye denen deniz içinde yaşayan bir hayvanın içinde oluşan ve sedef parçalarından yuvarlak şeklinde oluşan sert tane olarak bulunan...

2000 yıldan fazladır insanları büyüleyen inciler, istiridye denen deniz içinde yaşayan bir hayvanın içinde oluşan ve sedef parçalarından yuvarlak şeklinde oluşan sert tane olarak bulunan ve insanların ziynet ve süs eşyası olarak kullanılan değerli ve kıymetli taşlardır. Günümüzde ziynet eşyası olarak kullanılan bu değerli taşlar, geçmiş asırlarda tarihte sadece kadınlara özgü olmayan, erkekler açısından da güç ve kuvveti gösteren bir simge olarak kullanılmıştır. Tarihte her toplumu etkileyen büyüleyen bir yönü bulunan inciler hala bu özelliklerini muhafaza etmektedirler. 

Piyasada üç farklı çeşitte inciler bulunmaktadır. Doğal inciler, kültür incileri ve taklit olarak yapılan incilerdir. 

İstiridye inciler, doğal inciler olarak denizde istiridyeler içinde tatlı sularda bulunan midyelerde oluşmaktadır.  Doğal avcılıkta inciler, yuvarlak, kist, kenar kas incileri ve kabarcık incileri gibi faklı çeşitleri vardır.

Kültür incileri ise doğal inciler gibi meydana gelme süreci aynıdır. Doğal incilerden farkı belli bir ortamda midyeler kullanılarak bunlara incilerin oluşabilmesi için uyarıcı katalizör görevi gören bazı şeyler yerleştirilmesiyle oluşan incilerdir. Doğal incilerin oluşumu 2-3 yıl sürmektedir. Fakat kültür incilerinin oluşumu 3 yıldan daha fazla sürmektedir. Çünkü midyelerin olgunlaşması 3 yılı bulmakla beraber kültür incilerinin oluşması ondan sora bir 3 yıl daha gerekmektedir. Bu kültür incileri yüzde ellisi bazı nedenlerden dolayı ölmektedir. Diğer yüzde 50’si ise canlı kalmayı başarmış, fakat bunun içinde ise ancak yüzde beşi en değerli ve kıymetli mücevher olarak kullanılabilecek bir kalitede oluşmaktadır. Bu incilerden kolye, küpe gibi ziynet eşyaları yaılmaktadır.

İşte Love Pearl, istiridye inci kolye ve küpe gibi ürünleri size deniz suyu içinden konserve kutularında özel olarak muhafaza edilmiş ve hiç el değmemiş, istiridye kabuğu içinde takdim etmektedir. Daha birçok modern tarzda inci üretilmiş süs eşyaları size sunmaktadır. 


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!