İnci, denizlerde bulunan istiridye denilen hayvanlar tarafından istiridye içinde meydana gelen insanların süs ve ziynet eşyası olarak kullandığı değerli taşlardır. Tarih boyu ...

İnci, denizlerde bulunan istiridye denilen hayvanlar tarafından istiridye içinde meydana gelen insanların süs ve ziynet eşyası olarak kullandığı değerli taşlardır. Tarih boyu değerli süs eşyası olarak kullanılan inci, sadece tek olarak bir deniz hayvanı içinden çıkan tek mücevherdir. İncinin çok çeşitli tanımları yapılmıştır. Bunlardan birkaçı şöyledir: inci, istiridyenin gözyaşı, sevgi kalite, sirkeden ziynet eşyası, bayanlara en çok yakışan aksesuar, inci parlak sedefli görünümü ile estetiğe sahip kadınların güzelliğini ortaya çıkaran vazgeçilmez bir eşyası gibi bazı haberler kullanmıştır. İstiridye incinin oluşumu, denizde yaşayan yumuşakçalar sınıfından kabuklu bir hayvan olan istiridye ve midye gibi hayvanların içinde meydana gelen bir çeşit taştır. İnci oluşmasında, istiridye kum, parazit, yapay olarak içine giren sedef parçaları kendine zarar verecek düşman olarak gördüğü için bu maddeleri içine alarak sedefimsi bir madde salgılamaya başlar. Bundan sonra bu sakladığı madde zamanla tabaka oluşturarak incinin oluşmasını sağlar. Bu süre 2-3 yıl sürmektedir. 

3 çeşit inci bulunmaktadır. Doğal inci, kültür incisi ve taklit olarak yapılan incidir. Dünya piyasasında inciye talep artığı için taklit olarak yapılan inciler artmıştır. Dünyada en çok kültür incisi üreten ülke ise Japonya'dır.  

Love Pearl, size birçok inci çeşitleri modelleri sunmaktadır. Bunlardan istiridye kabuğu içinde bulunan gerçek doğal ortamından oluşturulan inci kolye, konserve kutusu içinde ve deniz suyu ile doldurulmuş özel olarak muhafaza edilen gerçek istiridye kabuğu içinde bulunan inci tanesi, istiridye kabuğu içerisinde hiçbir el değmeden, ilk defa sizin elinizin değeceği bir inci tanesidir. Siz bayanlar için özel olarak boynunuza göre tasarlanıp hazırlanmış, kalp şeklinde kolye olan inci gibi farklı çeşitleri ve modelde incileri ile siz hanımlara doğal ve fıtri ortamında getirerek takdim etmektedir. Renklerine göre inciler, farklı bir manayı ve duyguyu ifade etmektedir.  Bilgeliği beyaz, başarıyı krem, serveti mor, siyah inci ise aşkı temsil etmektedir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!