Zaman zaman bazı müzisyenler müziği bıraktıklarını açıkladılar. Hayranları tarafından üzüntüyle karşılanan bu insanların bazıları müziğe geri döndü. Müziğe geri dönüş albümünden daha güzel bir şey olabilir mi?

1. Jim Morrison

Jim Morrison

L.A. Woman albümünü çıkardıktan sonra polisin ve medyanın baskıları üzerine sade bir yaşamla şiir yazarak Paris’te yaşamayı tercih eden Jim Morrisson Amerika’ya telefon edip tekrar müziğe geri dönmek ve yeni bir The Doors albümü yapmak istediğini söyledikten kısa bir süre sonra kalp krizinden öldü.

2. Lauryn Hill

Lauryn Hill

Fugees’le beraber yaptığı Killing Me Softly şarkısı ile hayatımıza giren sonrasında Miseducation of Lauryn Hill’e solo çalışmalara başlayan Lauryn Hill yaşadığı baskıyı kaldıramayıp müziği bıraktığını açıklamıştı. 4 yıl sonra Unplugged albümüyle müziğe geri döndü.

3. Jay-Z

Jay-Z

Prodüktör, şarkıcı, iş adamı ve Beyonce’un sevgilisi Jay-Z 2003’te Black Album’u yayınladığında müziği bıraktığını açıklamıştı. 2006’da Kingdom Come albümüyle geri döndü.

4. Cat Stevens

Cat Stevens

Cat Stevens çok meşhur ve çok zengin olduktan sonra hayatın içinde daha derin anlamlar olduğunu idrak edip İslamiyet'i seçerek Müslüman olmuştu.. Hatta gitarını İslami vakıflar yararına satışa çıkaran Cat Stevens uzun bir aradan sonra 2006’da müziğe döndü.

5. Teoman

Teoman

Müziği bıraktığını söyledikten sonra gelen yorumlara beni rahat bırakın diye açıklama yapan Teoman yakın zamanda müziğe döndüğünü açıkladı.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!