Herkesin hayatını değiştiren kitaplar mutlaka vardır. Bir kitap bir okurunu çok etkilerken diğer okurunu o kadar da etkilemeyebilir. Ancak kişisel gelişime ilginiz varsa ve bu kitapları okumadıysanız size okumanızı mutlaka tavsiye ediyoruz...

1. Evrenden Torpilim var - Aykut Oğut

Evrenden Torpilim var - Aykut Oğut

Aykut Oğut, kitapta kendi yaşadıklarından yola çıkarak , gerçekten istenildiği takdirde başarılamayacak hiçbirşeyin olmadığının altını çiziyor.  Kendisinin daha önce 150 kg olduğunu, hiç dil bilmeden Amerika’ya gittiğini daha sonra 70 kg’a düştüğünü, Amerika’da seslendirme işleri yapacak kadar ingilizcesini geliştirdiğini ve her eline attığı şeyin altın bir yumurtaya dönüştürdüğünü anlatan eğlenceli olduğu kadar öğretici de bir kitap...

2. Secret - Rhonda BYRNE

Secret - Rhonda BYRNE

Secret kitabını okumayan kaldı mı acaba diyebilirsiniz... Rhonda BRYNE tarafından yazıaln kitap , düşünce gücüyle her istediğimizi kendimize çekebilmenin yollarını anlatıyor. Düşüncelerinize dikkat edin!

3. Yuvaya Hoşgeldiniz - Steve Rother

Yuvaya Hoşgeldiniz - Steve Rother

Kanal bilgileri içeren kitapları sevmiyorum ancak bu kitabı da yine normal kanal bilgisi veren kitapların dışında tutuyorum. Yazarı Steve Rother. Kitap,  nereden geldiğimizden , nereye gideceğimize kadar olan şaşırtıcı bilgiler sunuyor.

4. Hayatınızın En Güzel Yılı - Debbie Ford

Hayatınızın En Güzel Yılı - Debbie Ford

Hayatınızın En Güzel Yılı kitabının yazarı Debbie Ford. Sürekli olarak isteklerimizi ertelediğimizi ve üzerinden zaman geçtiğinde de hayatımızda hiçbirşeyin değişmediğini farkettiğimizi söylüyor. Ama asılda  istediğimiz hayat elimizi uzatarak yakalayabileceğimiz kadar yakın mesafede olduğunu söylüyor.

5. Dinginliğin Gücü - Eckhart Tolle

Dinginliğin Gücü - Eckhart Tolle

Bir Eckhart Tolle kitabı. Şimdi’nin Gücünü okuyun sonra da Dinginliğin Gücünü okuyarak öğrendiklerinizi pekiştirin. Özünde anlatılmak istenen şey aynı. Yani yine Şimdi’yi yaşabilmek ve dışarıda ne olursa olsun içimizde hep dingin kalabilmek.

6. Martı - Jonathan Livingston

Martı - Jonathan Livingston

Bir martının yaşantısını öyküleyerek anlatıyor kitap kendini. Yaşadığımız durum ve şartların bizi hiçbir zaman kısıtlamamız gerektiğini anlatan çok  bir öyküye sahip. Bu öykü bir martı olan Jonathan’ın öyküsü. Martı olarak sınırlarını zorlayan Jonathan 'ın bu öyküsü size ilham verecek.

7. Düşünce Gücüyle Tedavi - Louise Hay

Düşünce Gücüyle Tedavi  -  Louise Hay

Kitabımızın yazarı Louise Hay. Yazarımız düşündüğümüz herşeyin yaşadıklarımızın bir göstergesi olduğunu anlatıyor. Hatta yaşadığımız her hastalığın sebebi de bu düşüncelerimiz. Ve güzel olan taraf şu ki düşünceler değiştirilebilir.

8. Yuvaya Yolculuk - Lee Carroll

Yuvaya Yolculuk -  Lee Carroll

Yine söylüyorum aslında kanal bilgisiyle gelen kitaplar çok içime sinmiyor. Bu da bir kanal kitabı olmasına rağmen içinde bir öykü anlatılıyor ve bu öykü gerçekten de çok etkileyici. Bir  Kryon kitabı. Kitapta mutsuz bir adam olan Michael Thomas’ın öyküsü anlatılıyor. Ölümden döndükten sonra melekler ona ne istediğini soruyorlar o da tek istediğinin Yuvaya dönmek olduğunu söylüyor. Yuvaya dönebilmesi için Michael’in meleklerle, şeytanlarla ve bilge kişiliklerle bir dizi sınava tabi tutulması gerekiyor. Kanal bilgisi sevmiyorsanız bile bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

9. Işığı Arayanların Karanlık Yanı - Debbie Ford

Işığı Arayanların Karanlık Yanı - Debbie Ford

Yine bir Debbie Ford kitabı. Aydınlanmaya giden yolun sadece Tanrısal olanı aramakla değil karanlık yanımızı kabul etmeyle de gerçekleştiğini anlatan yine çok etkileyici bir kitap. Herkesin içinde karanlık bir yan vardır. Bu karanlık yanımızı kabul etmedikçe ona uygun kişilikleri ve olayları sürekli olarak hayatımıza çekmeye devam ederiz. Bu kitabı okuduktan sonra yargıladığınız insanların özelliklerinin aslında içinizdeki karanlık yanınızı ortaya çıkaran aynalar olduğunu göreceksiniz.

10. Şimdinin Gücü Uygulama Kitabı - Eckhart Tolle

Şimdinin Gücü Uygulama Kitabı - Eckhart Tolle

Yine bir Eckhart Tolle kitabı. Size özellikle uygulama kitabını tavsiye ediyorum çünkü bu kitabın bir de daha kalın olan normal versiyonu var. Bu kitapta çoğumuzun nasıl sürekli geleceği ve geçmişi düşünerek gerçekte sahip olduğumuz tek anı yani şimdiyi yadsıdığımız anlatılıyor. Muhteşem bir kitap. Siz de kitabı okurken aslında nasıl anınınızın içinde olmadığınızı daha iyi farkedecek ve o ana girmenin yollarını öğreneceksiniz. Bu kitap listedenin son sırasında çünkü hayattaki sorunlarımızla başa çıkabilmememizin tek yolu. Bu yüzden en sona koymak istedim. En sona gelebilen başarsın. Neyse kitap şimdiyi yaşamak ve onu olduğu gibi kabul edebilmek üzere. Tam bir başucu kitabı.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!