İnciler, deniz içinde bulunan istiridye gibi kabuklu deniz hayvanları içinden çıkan küçük taneli çok değerli olan insanların genellikle süs eşyası olarak kullanılan değerli bir eşyadır.

İnciler, deniz içinde bulunan istiridye gibi kabuklu deniz hayvanları içinden çıkan küçük taneli çok değerli olan insanların genellikle süs eşyası olarak kullanılan değerli bir eşyadır. Bu taneler sedef renginde olarak yuvarlak çok değerli sert taş biçimindedir. Deniz içinde bulunan bu istiridye kabuklu hayvan kendine düşman olarak gördüğü kum tanelerini veya parazit olarak gördüğü şeyleri içine alarak sadem siz sedef rengine benzeyen bir madde salgılayarak kendini koruma altına almaya çalışır. Bu maddeyi salgıladıkça, tabaka tabaka üstüne gerek inci tanesi meydana gelir. Bir incinin oluşması en az birkaç yıl sürmektedir. 

Üç çeşit inci bulunmaktadır. Bunlardan biri doğal ortamında denizin içinde oluşan doğal incilerdir. İkinci olarak da doğal incilere çok yakın fakat insanların denizden elde edilen kültür ortamında yetiştirilen kültür incileridir. Ve piyasada bulunan taklit olarak yapılan incilerdir. Doğal inciler yukarıda gibidir kültür incileri ise şöyle üretilir.

Midyelerde ise bu hayvanı gelişimi olgunlaşması 3 yıla kadar sürdüğü için beklenir. Daha sonra incinin oluşması için uyarıcı katalizör bir madde bırakılır. Bu uyarıcının bırakılmasından sonra incinin oluşma süresi bir üç yıl kadar daha sürebilir. Bunlardan ancak inci oluşabilmesi için canlı kalan sayısı yüzde 50 oranındadır. İnci üreticileri, için ise bu yüzde 50’nin içinden ancak yüzde beşi en iyi mücevher olma özelliği taşımaktadır.

Love Pearl istiridye inci kolye ve buna benzer ziynet eşyalarını bu yüzde 5’lik en kaliteli değerli incilerden seçerek hiç el değmemiş, deniz kabuklarından deniz suyu içine doldurulmuş, istiridye kabuğu içinde incileri size takdim etmektedir. Size en değerli bu inciden yapılmış eşyaları kalp şeklinde kolye ucu, zinciri kutunun içinde boynunuza takabileceğiniz şekilde ayarlanacak takdim etmektedir. Ayrıca setin ve şıklığınızı tamamlanabilmesi için ek olarak 2 adet küpe, inci yüzük paketin içinde verilmektedir. Love Pearl istiridye inci kolye, küpe ve yüzük seti size bu imkanları sunmaktadır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!