Büyük bir çoğunluğumuz evlerimizde çeşitli evcil hayvanlar besliyoruz. Kedi, köpek, muhabbet kuşu, hamster bunlardan ilk akla gelenleri. Buna karşın bazen hayvanlarımızın ...

Büyük bir çoğunluğumuz evlerimizde çeşitli evcil hayvanlar besliyoruz. Kedi, köpek, muhabbet kuşu, hamster bunlardan ilk akla gelenleri. Buna karşın bazen hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamada zorluklar da yaşamıyor değiliz. Özellikle kedi-köpek mamaları, kuş yemleri, balık yemleri ya da diğer hayvanların yemlerini bulmada bazen zorlanıyoruz. Peki kedi ve köpek mamaları nasıl olmalıdır? Kedi ve köpeklere nerelerden mama alınabilir? İnternetten kedi ve köpek maması almak güvenli midir? Bunun için küçük bir araştırma yaptık.

Öncelikle her bir hayvanın farklı yöntemlerle evde beslenilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü her bir hayvan farklı şekillerde sahiplerinden ilgi bekliyor.

Köpek Mamaları ve Özellikleri

Köpek Mamaları ve Özellikleri

Köpekler için özellikle besleyici yönünün oldukça fazla ve sindirimin de hayli kolay olması bakımından kuru köpek maması tercih ediliyor. Genel olarak köpek mamaları vitamin ve mineral takviyeleri ile desteklenirken aynı zamanda köpeklerin yemekten hoşlandıkları somon ve tavuk gibi aromalara sahiptirler. Bu aromalar köpeğin kuru mamayı yemesini kolaylaştırmaktadır. Köpek maması seçerken de köpeğin ırkı, kilosu, genel sağlık durumu ve damak tadı dikkate alınmalıdır.

Kedi Mamaları ve Özellikleri

Kedi Mamaları ve Özellikleri

Bir kedi mamasının sağlıklı ve kaliteli olabilmesinin temel koşulu kedilere alerji yapan mısır, mısır gluteni, buğday, soya, kurutulmuş arpa küspesi, digest gibi maddeler olmamasıdır. Bu maddeler insanlar için sağlıklı olsa da maalesef ki kedilerde zararlı etkiler gösterebilmektedir. Kedi mamasının olmazsa olmazlarından diğeri ise kullanılan etlerin kaynağının belli olması gerekmektedir. Ayrıca kullandığınız kedi mamasında yeterli oranda fosfor, kalsiyum ve magnezyumun bulunması gerekmektedir.

İnternetten Pet Shop Ürünleri Alınabilir mi?

Son yıllarda internetten alışveriş yapma oranı iyice arttı. Artık neredeyse her şeyi internetten alıyoruz. Her şeyin internetten satın alınabildiği bu zamanlarda tabii ki evcil hayvanınızın da ihtiyaçlarını internetten karşılamamız mümkün. İnternette evcil hayvanlarımızın bakımlarına yönelik pek çok ürün mevcut. Kedi-köpek mamaları, kedi-köpek aksesuarları, kedi-köpek ödül mamaları, kedi-köpek oyuncakları, kedi-köpek mama kapları, kuş yemleri, kafesler, balık yemleri, akvaryum ekipmanları ya da diğer sürüngen hayvanların yemleri… İnternet artık koca bir dünya. Bütün bu saydıklarımızı ve daha fazlasını internetten online pet shop hizmeti veren internet sitelerinden tedarik etmek mümkün.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!