POLONYA'DA EĞİTİM - VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

Avrupa’da yer alan üniversiteler içinde gerek 200 yıla yaklaşan tarihi gerekse de çağdaş bilimleri yakından takip ederek sürekli eğitim programlarını güncel tutmayı başaran kalitesiyle saygın bir yere sahip olan Varşova Üniversitesi, Polonya üniversiteleri arasında lider statüye sahiptir. 1816 yılında eğitim hayatına başlayan ve Polonya’nın dünya genelinde en çok tanınan yükseköğretim kurumu olduğu için yurtdışında “Polonya Üniversitesi” şeklinde anılan Varşova Üniversitesi, akademik çalışmalarıyla dünya bilim tarihine adını yazdırmış akademisyenleriyle uluslararası çevrelerin saygısını kazanmıştır. Sunduğu prestijli yükseköğretim programlarıyla Avrupa standartlarını belirleyen Polonya Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesiyle birçok uluslararası derecelendirme kuruluşu tarafından dünyanın en iyileri arasında gösterilmiştir. Köklü tarihi ile Avrupa’nın yükseköğretim tarihinin en saygın kurumlarından biri olan Varşova Üniversitesi, 2010-2011 yılında Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması(Academic Ranking of World Universities) kapsamında dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda “en iyi 500 üniversite” listesinde yer almıştır. Yakın geçmişte Üniversiteler Web Sıralaması(University Web Ranking) listesinde “Avrupa’daki en iyi 100 üniversite” arasında gösterilen Polonya Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesiyle Polonya üniversiteleri arasındaki en kaliteli yükseköğretim kurumu olmuştur.

Varşova Üniversitesi 1816 yılında ilk kurulduğunda Varşova Kraliyet Üniversitesi ismiyle hizmet vermiş ve bu dönemde klasik müziğin en ünlü bestecilerinden biri olan Frederic Chopin’e de ev sahipliği yapmıştır. Üniversite bünyesinde Fransızca eğitimi veren babası sebebiyle Varşova Üniversite evlerinde 10 yıl kadar kalan Chopin, daha sonraki yıllarda üniversitede eğitim de almıştır. Akademik hayatı boyunca sayısız önemli isme eğitim veren Varşova Üniversitesi birçok edebiyatçı, bilim insanı, politikacıyı insanlık tarihine kazandırmıştır. Nobel Ekonomi Ödülü sahibi Leonid Helman, Nobel Barış Ödülü sahibi Menachem Begin, Nobel Fizik Ödülü sahibi Josef Rotbat, ünlü edebiyatçı Kazimierz Brandys ve yazar Tadeusz Borowski Varşova Üniversitesi’nde eğitim görmüş isimler arasında yer almaktadır. Polonya siyaset tarihinin önemli isimleri ve birçok Polonya başbakanı da, üniversitenin öğrencileri arasındadır.

Bilimsel araştırmalara verdiği önemle uluslararası akademi çevrelerinin haklı saygısını kazanan Varşova Üniversitesi, günümüzde Polonyada üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihi haline gelmiştir. Sayısı 70 bini aşan öğrencisinin tamamına prestijli bir yükseköğretim imkanı sunan üniversite, bilimsel yönteme önem veren ve çalışmalarıyla birçok başarıya imza atmış akademisyenleriyle dünya standartlarında eğitim programlarına sahiptir. Beşeri bilimlerden modern bilimlere uluslararası yükseköğretim normlarını belirleyen bir eğitim vizyonuna sahip olan Varşova Üniversitesi, yer yıl dünyanın dört bir yanından Polonyada üniversite okumak isteyen öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Bu kadar yüksek standartlı yükseköğretim programlarına sahip olmasına rağmen Polonya üniversiteleri fiyatları açısından değerlendirildiğinde birçok üniversiteden daha makul fiyatlar sunan Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin fiyat ile ölçülemeyeceğinin en iyi örneklerinden biridir

Bünyesinde çalışan 6 bin personelinin yaklaşık olarak 3 bini akademisyenlerden oluşan Varşova Üniversitesi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve akademik yayınlarıyla bilim çevrelerinin yakından takip ettiği birçok bilim insanına ev sahipliği etmektedir. Polonya Varşova Üniversitesi öğrencilerine 19 farklı dalda uzmanlaşma imkanı sunarken, beşeri bilimlerden teknik ve doğa bilimlerine 100’ün üzerinde branşta eğitim programına sahiptir. Akademik anlamda bilimsel yöntemi esas alan üst düzey eğitimi dışında geniş içerikli sosyal imkanlar da sağlayan üniversite, tüm öğrencilerine sosyal ve sanat faaliyetleri düzenleme imkanı sunmaktadır.

19. yüzyıldan günümüze uzanan tarihi yapılarda farklı sanat dallarıyla uğraşan öğrenciler için çalışma alanlarına sahip olan Varşova Üniversitesi ayrıca modern mimarisiyle dikkat çeken sosyal tesisleriyle de öğrencilerinin ihtiyaçlarına kaliteli çözümler sunmaktadır. Öğrenci kulüplerine tam destek veren üniversite yönetimi birçok sosyal etkinlik için kaynak ayırmakta ve tüm öğrencilerinin sosyal etkileşime girebilmesi için altyapı desteği sunmaktadır. Polonyada üniversite okumak isteyenler için en uygun seçenek olan Varşova Üniversitesi, akademik eğitim programlarından sosyal imkanlarına yükseköğretim hayatı boyunca her alanda öğrencilerinin yüksek standartlara sahip olması için çalışmaktadır.

Kaliteli hizmetleriyle yurtdışı eğitimin lider ismi olan Eurostar, uzman ekibi ile sizlere dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Varşova Üniversitesi’nin saygın ailesine katılma imkanı sunuyor. Polonya üniversiteleri fiyatları konusunda düşünmenize gerek kalmadan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin sizlere sunduğu cazip fırsatları değerlendirin ve yurtdışı eğitiminiz için kontenjan soruna takılmayın. Kayıt, kabul, danışmanlık, yerleşim, karşılama ve ihtiyacınız olan her konuda uzman kadrosuyla daima yanınızda olan Eurostar, prestijli eğitimi ile iş hayatında başarı kapılarını ardına kadar açılmasını sağlayacak Varşova Üniversitesi eğiminiz için en güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Uluslararası anlaşmalarıyla yurtdışı eğitim konusunda en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar’ın güvenilir ve cazip fiyatlı hizmetleri için dilerseniz İstanbul ofisimizle dilerseniz de Varşova ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Yurtdışı eğitim alanında sunduğu hizmetlerle en büyük olmayı değil en kaliteli hizmetleri sunmayı kendine misyon edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, kariyer hedeflerinize ulaşan yolda en büyük yardımcınızdır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!