Batı Karadeniz’in son zamanlarda parlayan bir incisi de Kastamonu’nun İnebolu ilçesidir. Son 4-5 yılda yapılan yatırımlar ile çok güzel bir tatil mekanı haline gelmektedir.

Batı Karadeniz’in son zamanlarda parlayan bir incisi de Kastamonu’nun İnebolu ilçesidir. Son 4-5 yılda yapılan yatırımlar ile çok güzel bir tatil mekanı haline gelmektedir. 

Denize paralel şekilde uzanan ilçe tipik bir liman şehridir. Yazın bile denizi biraz dalgalı olsa da gönül rahatlığı ile denize girebilirsiniz. Bu güzel belde de 2 adet de plaj bulunmaktadır. Plajlardan bir tanesi bayanlara ait bir plajdır erkekler alınmamaktadır. İnebolu’dan ayrılırken yol üzerinde de iki adet plaj bulunmaktadır. Eğer kamp meraklısı iseniz ve kamp yapmak isterseniz buna uygun alanlar da mevcuttur örneğin Özlüce köyünün kumsallarında rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Eğer ben doğal güzellikler içinde tatil yapmak istiyorum deniz olmasa da olur derseniz İnebolu yine tam size göre bir tatil mekanı. Çünkü dağları da denize paralel olarak uzanan bu tatil beldesinde doğal güzellikleri görme imkanınız da bulunmaktadır. Ayrıca ilçede bir adet Manastır da bulunmaktadır. Ben tatil yaptığım yörenin tarihine de bakarım derseniz bu beldenin geçmişi de oldukça önemlidir. Kurtuluş savaşında nüfüsunun büyük bir çoğunluğunu şehit olarak vermiştir. 

İnebolu kayıkçılarının üstün çabaları ve performansları nedeni ile İstiklal madalyası kazanılmıştır. İnebolu İstiklal madalyasına sahip olan tek ilçe konumundadır. Ayrıca Atatürk şapka devrimini de İnebolu’da yapmıştır. Devrimin başladığı yer olan beyaz bir köşk ilçe merkezinde müze olarak iş görmektedir. İnebolu ilçesi gerek deniziyle gerek doğal güzellikleriyle gerek de tarihiyle son zamanlarda parlayan harika bir tatil beldesidir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!