Sabuncupınar ayrımından anayola döndükten sonra yaklaşık 1 kilometre ileride, sağ tarafta Ilıca Termal Turizm Merkezi levhası görülüyor. Termal tesisler bu yoldan 4 km. kadar içeride bulunuyor.

Sabuncupınar ayrımından anayola döndükten sonra yaklaşık 1 kilometre ileride, sağ tarafta Ilıca Termal Turizm Merkezi levhası görülüyor. Termal tesisler bu yoldan 4 km. kadar içeride bulunuyor. Ilıca girişinden itibaren, merkezinde bulunan günübirlik halka açık üç adet termal havuzu, parkları ve alışveriş dükkanlarıyla şirin bir kasaba görünümünde. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı, şifalı suların aktığı bu bölgede her mevsim açık birçok tesis ve otel bulunuyor.

25 ile 43 derece arası değişen sıcaklığa sahip kaplıca sularına girmek oldukça keyifli. Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat içeren suların birçok hastalığa iyi geldiği söyleniyor. Mevsimine göre yoğunluğu değişen tesisler, sakin bir tatil için oldukça güzel bir ortam sağlıyor. Ilıca’nın merkezinden sola dönerek devam eden yoldan tepeye çıkıldığında bu bölgeyi yüksekten gören güzel bir manzara izleniyor.

Ilıca’dan ayrılırken geldiğimiz yoldan geri dönüp, sağ tarafa Kütahya istikametinde yolumuza devam ediyoruz.

YOL REHBERİ

YOL REHBERİ

Ilıca’dan ayrıldıktan sonra en yakın benzinlik 1 kilometre sonra sağ tarafta bulunuyor. Yaklaşık 10 km. sonra yanlarında Kütahya’ya özel porselen mağazaları olan benzinlikler sıklıkla yol kenarlarında görülmeye başlıyor.

Özellikle Ilıca çıkışından yaklaşık 14 kilometre sonra Kütahya’ya girerken sol tarafta restoran, market, benzinlik ve Tavşanlı leblebisinin çeşitlerini satan hoş bir dükkanın olduğu güzel bir tesis bulunuyor. Bu restoranın lezzetli köfte ve ızgara çeşitlerinin yanında sunduğu hizmet ve ortam oldukça güzel. Hemen yanında bakımlı tuvaletleri ve şirin bir çay ocağı var. Özellikle leblebi dükkanındaki envai çeşidin tadına bakmak için hatırı sayılır bir zaman ayırmak gerekiyor.

Yol üstünde sık sık Kütahya ve Gürallar Porselen fabrika satış mağazaları, marketler ve benzin istasyonları görülmektedir.

Kütahya Merkezinden yaklaşık 2 kilometre sonra Antalya yol ayrımına dönüyoruz. Bu kavşaktan 8 kilometre sonra sağ tarafta market ve tuvaletlerin olduğu büyük bir benzinlik bulunuyor.

Kütahya’nın içinden geçerken Antalya yol ayrımından yaklaşık 3 kilometre sonra yol üstünde sağ tarafta Grand Çınar Hotel var. Yoldan fazla uzaklaşmadan konaklamak için uygun bir yer. Diğer taraftan Kütahya merkezindeki otelleri de tercih edebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!