Karpuz meyvesinin kilo verdirme özelliği oldukça fazladır. Ayrıca su ihtiyacınızı da bolca karşıladığı için yazın yani tam mevsiminde bolca karpuz tüketebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler

Karpuz meyvesinin kilo verdirme özelliği oldukça fazladır. Ayrıca su ihtiyacınızı da bolca karşıladığı için yazın yani tam mevsiminde bolca karpuz tüketebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler için hızlı kilo verdiren karpuz diyeti detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bu diyete başlarken bilinmesi gereken bir önemli konu a karpuz da oldukça fazla şeker olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz. Bunun içinde şeker hastalığı olanların bu konuda dikkat etmesi gerekmektedir.

Bununla birlikte karpuz diyeti tek yönlü bir beslenmeye dayalı olduğu için doktor kontrolünde yapılması sağlığınız açısından da oldukça önem taşımaktadır.

Karpuz diyetinde sadece karpuz tüketimi değil en az iki öğünde peynir ile birlikte karpuzun tüketilmesi gerekmektedir. Bunun için de kahvaltınızı güvenle ve sağlıklı bir şekilde sadece ekmekle oranını kısarak yani beyaz ekmek tüketmeden kahvaltınızı yapmanız gerekiyor.

Daha sonra öğle ve akşam yemeklerinde ise yağsız ve tuzsuz peynir ile karpuz tüketimi yaparak karpuz diyetini uygulamış oluyorsunuz.

Karpuzda da bolca kalori ve şeker bulunmaktadır. Bunun içinde tüketilen miktara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca sadece diyet süresinde sadece karpuzun yanında sadece peynir tüketerek başka bir besinden protein almamanız da vücut direncinizi düşürebilir ve bağışıklık sisteminizi de olumsuz etkileyebilir. Bunun için de karpuz ile birlikte tavuk, et veya balık gibi ana yemeklerin de belirlenen oranda tüketilmesi sağlığınızı da koruyacaktır.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!